Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | shamaanit | Genetiivi | shamaanin |
| Monikon genetiivi | shamaanien | Partitiivi | shamaania |
| Monikon partitiivi | shamaaneja | Inessiivi | shamaanissa |
| Monikon inessiivi | shamaaneissa | Elatiivi | shamaanista |
| Monikon elatiivi | shamaaneista | Illatiivi | shamaaniin |
| Monikon illatiivi | shamaaneihin | Adessiivi | shamaanilla |
| Monikon adessiivi | shamaaneilla | Ablatiivi | shamaanilta |
| Monikon ablatiivi | shamaaneilta | Allatiivi | shamaanille |
| Monikon allatiivi | shamaaneille | Essiivi | shamaanina |
| Monikon essiivi | shamaaneina | Translatiivi | shamaaniksi |
| Monikon translatiivi | shamaaneiksi | Monikon instruktiivi | shamaanein |
| Abessiivi | shamaanitta | Monikon abessiivi | shamaaneitta |
| Monikon akkusatiivi | shamaanit |