Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.laki
Muut/tuntemattomat
2.

Taivutusmuodot

MonikkosäätämisetGenetiivisäätämisen
Monikon genetiivisäätämistenMonikon genetiivisäätämisien
PartitiivisäätämistäMonikon partitiivisäätämisiä
InessiivisäätämisessäMonikon inessiivisäätämisissä
ElatiivisäätämisestäMonikon elatiivisäätämisistä
IllatiivisäätämiseenMonikon illatiivisäätämisiin
AdessiivisäätämiselläMonikon adessiivisäätämisillä
AblatiivisäätämiseltäMonikon ablatiivisäätämisiltä
AllatiivisäätämiselleMonikon allatiivisäätämisille
EssiivisäätämisenäMonikon essiivisäätämisinä
TranslatiivisäätämiseksiMonikon translatiivisäätämisiksi
Monikon instruktiivisäätämisinAbessiivisäätämisettä
Monikon abessiivisäätämisittäMonikon akkusatiivisäätämiset