Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantithrone room
hollantitroonzaal

Taivutusmuodot

MonikkovaltaistuinhuoneetGenetiivivaltaistuinhuoneen
Monikon genetiivivaltaistuinhuoneidenMonikon genetiivivaltaistuinhuoneitten
PartitiivivaltaistuinhuonettaMonikon partitiivivaltaistuinhuoneita
InessiivivaltaistuinhuoneessaMonikon inessiivivaltaistuinhuoneissa
ElatiivivaltaistuinhuoneestaMonikon elatiivivaltaistuinhuoneista
IllatiivivaltaistuinhuoneeseenMonikon illatiivivaltaistuinhuoneisiin
Monikon illatiivivaltaistuinhuoneihinAdessiivivaltaistuinhuoneella
Monikon adessiivivaltaistuinhuoneillaAblatiivivaltaistuinhuoneelta
Monikon ablatiivivaltaistuinhuoneiltaAllatiivivaltaistuinhuoneelle
Monikon allatiivivaltaistuinhuoneilleEssiivivaltaistuinhuoneena
Monikon essiivivaltaistuinhuoneinaTranslatiivivaltaistuinhuoneeksi
Monikon translatiivivaltaistuinhuoneiksiMonikon instruktiivivaltaistuinhuonein
AbessiivivaltaistuinhuoneettaMonikon abessiivivaltaistuinhuoneitta
Monikon akkusatiivivaltaistuinhuoneet