Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkomenoerätGenetiivimenoerän
Monikon genetiivimenoerienPartitiivimenoerää
Monikon partitiivimenoeriäInessiivimenoerässä
Monikon inessiivimenoerissäElatiivimenoerästä
Monikon elatiivimenoeristäIllatiivimenoerään
Monikon illatiivimenoeriinAdessiivimenoerällä
Monikon adessiivimenoerilläAblatiivimenoerältä
Monikon ablatiivimenoeriltäAllatiivimenoerälle
Monikon allatiivimenoerilleEssiivimenoeränä
Monikon essiivimenoerinäTranslatiivimenoeräksi
Monikon translatiivimenoeriksiMonikon instruktiivimenoerin
AbessiivimenoerättäMonikon abessiivimenoerittä
Monikon akkusatiivimenoerät