Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
hegeliansk
Määritelmät
Adjektiivit
saksalaisen filosofi Georg Wilhelm Friedrich Hegelin (1770–1831) filosofiaan perustuva
Taivutusmuodot
Monikko
hegeliläiset
Monikko
hegeliläiseni
Monikko
hegeliläisesi
Monikko
hegeliläisemme
Monikko
hegeliläisenne
Monikko
hegeliläisensä
Genetiivi
hegeliläisen
Genetiivi
hegeliläiseni
Genetiivi
hegeliläisesi
Genetiivi
hegeliläisemme
Genetiivi
hegeliläisenne
Genetiivi
hegeliläisensä
Monikon genetiivi
hegeliläisten
Monikon genetiivi
hegeliläisien
Monikon genetiivi
hegeliläisteni
Monikon genetiivi
hegeliläisieni
Monikon genetiivi
hegeliläistesi
Monikon genetiivi
hegeliläisiesi
Monikon genetiivi
hegeliläistemme
Monikon genetiivi
hegeliläisiemme
Monikon genetiivi
hegeliläistenne
Monikon genetiivi
hegeliläisienne
Monikon genetiivi
hegeliläistensä
Monikon genetiivi
hegeliläisiensä
Partitiivi
hegeliläistä
Partitiivi
hegeliläistäni
Partitiivi
hegeliläistäsi
Partitiivi
hegeliläistämme
Partitiivi
hegeliläistänne
Partitiivi
hegeliläistään
Partitiivi
hegeliläistänsä
Monikon partitiivi
hegeliläisiä
Monikon partitiivi
hegeliläisiäni
Monikon partitiivi
hegeliläisiäsi
Monikon partitiivi
hegeliläisiämme
Monikon partitiivi
hegeliläisiänne
Monikon partitiivi
hegeliläisiään
Monikon partitiivi
hegeliläisiänsä
Inessiivi
hegeliläisessä
Inessiivi
hegeliläisessäni
Inessiivi
hegeliläisessäsi
Inessiivi
hegeliläisessämme
Inessiivi
hegeliläisessänne
Inessiivi
hegeliläisessään
Inessiivi
hegeliläisessänsä
Monikon inessiivi
hegeliläisissä
Monikon inessiivi
hegeliläisissäni
Monikon inessiivi
hegeliläisissäsi
Monikon inessiivi
hegeliläisissämme
Monikon inessiivi
hegeliläisissänne
Monikon inessiivi
hegeliläisissään
Monikon inessiivi
hegeliläisissänsä
Elatiivi
hegeliläisestä
Elatiivi
hegeliläisestäni
Elatiivi
hegeliläisestäsi
Elatiivi
hegeliläisestämme
Elatiivi
hegeliläisestänne
Elatiivi
hegeliläisestään
Elatiivi
hegeliläisestänsä
Monikon elatiivi
hegeliläisistä
Monikon elatiivi
hegeliläisistäni
Monikon elatiivi
hegeliläisistäsi
Monikon elatiivi
hegeliläisistämme
Monikon elatiivi
hegeliläisistänne
Monikon elatiivi
hegeliläisistään
Monikon elatiivi
hegeliläisistänsä
Illatiivi
hegeliläiseen
Illatiivi
hegeliläiseeni
Illatiivi
hegeliläiseesi
Illatiivi
hegeliläiseemme
Illatiivi
hegeliläiseenne
Illatiivi
hegeliläiseensä
Monikon illatiivi
hegeliläisiin
Monikon illatiivi
hegeliläisiini
Monikon illatiivi
hegeliläisiisi
Monikon illatiivi
hegeliläisiimme
Monikon illatiivi
hegeliläisiinne
Monikon illatiivi
hegeliläisiinsä
Adessiivi
hegeliläisellä
Adessiivi
hegeliläiselläni
Adessiivi
hegeliläiselläsi
Adessiivi
hegeliläisellämme
Adessiivi
hegeliläisellänne
Adessiivi
hegeliläisellään
Adessiivi
hegeliläisellänsä
Monikon adessiivi
hegeliläisillä
Monikon adessiivi
hegeliläisilläni
Monikon adessiivi
hegeliläisilläsi
Monikon adessiivi
hegeliläisillämme
Monikon adessiivi
hegeliläisillänne
Monikon adessiivi
hegeliläisillään
Monikon adessiivi
hegeliläisillänsä
Ablatiivi
hegeliläiseltä
Ablatiivi
hegeliläiseltäni
Ablatiivi
hegeliläiseltäsi
Ablatiivi
hegeliläiseltämme
Ablatiivi
hegeliläiseltänne
Ablatiivi
hegeliläiseltään
Ablatiivi
hegeliläiseltänsä
Monikon ablatiivi
hegeliläisiltä
Monikon ablatiivi
hegeliläisiltäni
Monikon ablatiivi
hegeliläisiltäsi
Monikon ablatiivi
hegeliläisiltämme
Monikon ablatiivi
hegeliläisiltänne
Monikon ablatiivi
hegeliläisiltään
Monikon ablatiivi
hegeliläisiltänsä
Allatiivi
hegeliläiselle
Allatiivi
hegeliläiselleni
Allatiivi
hegeliläisellesi
Allatiivi
hegeliläisellemme
Allatiivi
hegeliläisellenne
Allatiivi
hegeliläiselleen
Allatiivi
hegeliläisellensä
Monikon allatiivi
hegeliläisille
Monikon allatiivi
hegeliläisilleni
Monikon allatiivi
hegeliläisillesi
Monikon allatiivi
hegeliläisillemme
Monikon allatiivi
hegeliläisillenne
Monikon allatiivi
hegeliläisilleen
Monikon allatiivi
hegeliläisillensä
Essiivi
hegeliläisenä
Essiivi
hegeliläisenäni
Essiivi
hegeliläisenäsi
Essiivi
hegeliläisenämme
Essiivi
hegeliläisenänne
Essiivi
hegeliläisenään
Essiivi
hegeliläisenänsä
Monikon essiivi
hegeliläisinä
Monikon essiivi
hegeliläisinäni
Monikon essiivi
hegeliläisinäsi
Monikon essiivi
hegeliläisinämme
Monikon essiivi
hegeliläisinänne
Monikon essiivi
hegeliläisinään
Monikon essiivi
hegeliläisinänsä
Translatiivi
hegeliläiseksi
Translatiivi
hegeliläisekseni
Translatiivi
hegeliläiseksesi
Translatiivi
hegeliläiseksemme
Translatiivi
hegeliläiseksenne
Translatiivi
hegeliläisekseen
Translatiivi
hegeliläiseksensä
Monikon translatiivi
hegeliläisiksi
Monikon translatiivi
hegeliläisikseni
Monikon translatiivi
hegeliläisiksesi
Monikon translatiivi
hegeliläisiksemme
Monikon translatiivi
hegeliläisiksenne
Monikon translatiivi
hegeliläisikseen
Monikon translatiivi
hegeliläisiksensä
Monikon instruktiivi
hegeliläisin
Abessiivi
hegeliläisettä
Abessiivi
hegeliläisettäni
Abessiivi
hegeliläisettäsi
Abessiivi
hegeliläisettämme
Abessiivi
hegeliläisettänne
Abessiivi
hegeliläisettään
Abessiivi
hegeliläisettänsä
Monikon abessiivi
hegeliläisittä
Monikon abessiivi
hegeliläisittäni
Monikon abessiivi
hegeliläisittäsi
Monikon abessiivi
hegeliläisittämme
Monikon abessiivi
hegeliläisittänne
Monikon abessiivi
hegeliläisittään
Monikon abessiivi
hegeliläisittänsä
Monikon komitatiivi
hegeliläisine
Monikon komitatiivi
hegeliläisineni
Monikon komitatiivi
hegeliläisinesi
Monikon komitatiivi
hegeliläisinemme
Monikon komitatiivi
hegeliläisinenne
Monikon komitatiivi
hegeliläisineen
Monikon komitatiivi
hegeliläisinensä
Komparatiivi
hegeliläisempi
Superlatiivi
hegeliläisin
Monikon akkusatiivi
hegeliläiset
Monikon akkusatiivi
hegeliläiseni
Monikon akkusatiivi
hegeliläisesi
Monikon akkusatiivi
hegeliläisemme
Monikon akkusatiivi
hegeliläisenne
Monikon akkusatiivi
hegeliläisensä
Akkusatiivi
hegeliläiseni
Akkusatiivi
hegeliläisesi
Akkusatiivi
hegeliläisemme
Akkusatiivi
hegeliläisenne
Akkusatiivi
hegeliläisensä