Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Määritelmät

Adjektiivi

  1. poikkeava tai epänormaali

Taivutusmuodot

MonikkoabnormaalitMonikkoabnormaalini
MonikkoabnormaalisiMonikkoabnormaalimme
MonikkoabnormaalinneMonikkoabnormaalinsa
GenetiiviabnormaalinGenetiiviabnormaalini
GenetiiviabnormaalisiGenetiiviabnormaalimme
GenetiiviabnormaalinneGenetiiviabnormaalinsa
Monikon genetiiviabnormaalienMonikon genetiiviabnormaaleiden
Monikon genetiiviabnormaaleittenMonikon genetiiviabnormaalieni
Monikon genetiiviabnormaaleideniMonikon genetiiviabnormaaleitteni
Monikon genetiiviabnormaaliesiMonikon genetiiviabnormaaleidesi
Monikon genetiiviabnormaaleittesiMonikon genetiiviabnormaaliemme
Monikon genetiiviabnormaaleidemmeMonikon genetiiviabnormaaleittemme
Monikon genetiiviabnormaalienneMonikon genetiiviabnormaaleidenne
Monikon genetiiviabnormaaleittenneMonikon genetiiviabnormaaliensa
Monikon genetiiviabnormaaleidensaMonikon genetiiviabnormaaleittensa
PartitiiviabnormaaliaPartitiiviabnormaaliani
PartitiiviabnormaaliasiPartitiiviabnormaaliamme
PartitiiviabnormaaliannePartitiiviabnormaaliaan
PartitiiviabnormaaliansaMonikon partitiiviabnormaaleita
Monikon partitiiviabnormaalejaMonikon partitiiviabnormaaleitani
Monikon partitiiviabnormaalejaniMonikon partitiiviabnormaaleitasi
Monikon partitiiviabnormaalejasiMonikon partitiiviabnormaaleitamme
Monikon partitiiviabnormaalejammeMonikon partitiiviabnormaaleitanne
Monikon partitiiviabnormaalejanneMonikon partitiiviabnormaaleitaan
Monikon partitiiviabnormaalejaanMonikon partitiiviabnormaaleitansa
Monikon partitiiviabnormaalejansaInessiiviabnormaalissa
InessiiviabnormaalissaniInessiiviabnormaalissasi
InessiiviabnormaalissammeInessiiviabnormaalissanne
InessiiviabnormaalissaanInessiiviabnormaalissansa
Monikon inessiiviabnormaaleissaMonikon inessiiviabnormaaleissani
Monikon inessiiviabnormaaleissasiMonikon inessiiviabnormaaleissamme
Monikon inessiiviabnormaaleissanneMonikon inessiiviabnormaaleissaan
Monikon inessiiviabnormaaleissansaElatiiviabnormaalista
ElatiiviabnormaalistaniElatiiviabnormaalistasi
ElatiiviabnormaalistammeElatiiviabnormaalistanne
ElatiiviabnormaalistaanElatiiviabnormaalistansa
Monikon elatiiviabnormaaleistaMonikon elatiiviabnormaaleistani
Monikon elatiiviabnormaaleistasiMonikon elatiiviabnormaaleistamme
Monikon elatiiviabnormaaleistanneMonikon elatiiviabnormaaleistaan
Monikon elatiiviabnormaaleistansaIllatiiviabnormaaliin
IllatiiviabnormaaliiniIllatiiviabnormaaliisi
IllatiiviabnormaaliimmeIllatiiviabnormaaliinne
IllatiiviabnormaaliinsaMonikon illatiiviabnormaaleihin
Monikon illatiiviabnormaaleihiniMonikon illatiiviabnormaaleihisi
Monikon illatiiviabnormaaleihimmeMonikon illatiiviabnormaaleihinne
Monikon illatiiviabnormaaleihinsaAdessiiviabnormaalilla
AdessiiviabnormaalillaniAdessiiviabnormaalillasi
AdessiiviabnormaalillammeAdessiiviabnormaalillanne
AdessiiviabnormaalillaanAdessiiviabnormaalillansa
Monikon adessiiviabnormaaleillaMonikon adessiiviabnormaaleillani
Monikon adessiiviabnormaaleillasiMonikon adessiiviabnormaaleillamme
Monikon adessiiviabnormaaleillanneMonikon adessiiviabnormaaleillaan
Monikon adessiiviabnormaaleillansaAblatiiviabnormaalilta
AblatiiviabnormaaliltaniAblatiiviabnormaaliltasi
AblatiiviabnormaaliltammeAblatiiviabnormaaliltanne
AblatiiviabnormaaliltaanAblatiiviabnormaaliltansa
Monikon ablatiiviabnormaaleiltaMonikon ablatiiviabnormaaleiltani
Monikon ablatiiviabnormaaleiltasiMonikon ablatiiviabnormaaleiltamme
Monikon ablatiiviabnormaaleiltanneMonikon ablatiiviabnormaaleiltaan
Monikon ablatiiviabnormaaleiltansaAllatiiviabnormaalille
AllatiiviabnormaalilleniAllatiiviabnormaalillesi
AllatiiviabnormaalillemmeAllatiiviabnormaalillenne
AllatiiviabnormaalilleenAllatiiviabnormaalillensa
Monikon allatiiviabnormaaleilleMonikon allatiiviabnormaaleilleni
Monikon allatiiviabnormaaleillesiMonikon allatiiviabnormaaleillemme
Monikon allatiiviabnormaaleillenneMonikon allatiiviabnormaaleilleen
Monikon allatiiviabnormaaleillensaEssiiviabnormaalina
EssiiviabnormaalinaniEssiiviabnormaalinasi
EssiiviabnormaalinammeEssiiviabnormaalinanne
EssiiviabnormaalinaanEssiiviabnormaalinansa
Monikon essiiviabnormaaleinaMonikon essiiviabnormaaleinani
Monikon essiiviabnormaaleinasiMonikon essiiviabnormaaleinamme
Monikon essiiviabnormaaleinanneMonikon essiiviabnormaaleinaan
Monikon essiiviabnormaaleinansaTranslatiiviabnormaaliksi
TranslatiiviabnormaalikseniTranslatiiviabnormaaliksesi
TranslatiiviabnormaaliksemmeTranslatiiviabnormaaliksenne
TranslatiiviabnormaalikseenTranslatiiviabnormaaliksensa
Monikon translatiiviabnormaaleiksiMonikon translatiiviabnormaaleikseni
Monikon translatiiviabnormaaleiksesiMonikon translatiiviabnormaaleiksemme
Monikon translatiiviabnormaaleiksenneMonikon translatiiviabnormaaleikseen
Monikon translatiiviabnormaaleiksensaMonikon instruktiiviabnormaalein
AbessiiviabnormaalittaAbessiiviabnormaalittani
AbessiiviabnormaalittasiAbessiiviabnormaalittamme
AbessiiviabnormaalittanneAbessiiviabnormaalittaan
AbessiiviabnormaalittansaMonikon abessiiviabnormaaleitta
Monikon abessiiviabnormaaleittaniMonikon abessiiviabnormaaleittasi
Monikon abessiiviabnormaaleittammeMonikon abessiiviabnormaaleittanne
Monikon abessiiviabnormaaleittaanMonikon abessiiviabnormaaleittansa
Monikon komitatiiviabnormaaleineMonikon komitatiiviabnormaaleineni
Monikon komitatiiviabnormaaleinesiMonikon komitatiiviabnormaaleinemme
Monikon komitatiiviabnormaaleinenneMonikon komitatiiviabnormaaleineen
Monikon komitatiiviabnormaaleinensaMonikon akkusatiiviabnormaalit
Monikon akkusatiiviabnormaaliniMonikon akkusatiiviabnormaalisi
Monikon akkusatiiviabnormaalimmeMonikon akkusatiiviabnormaalinne
Monikon akkusatiiviabnormaalinsaAkkusatiiviabnormaalini
AkkusatiiviabnormaalisiAkkusatiiviabnormaalimme
AkkusatiiviabnormaalinneAkkusatiiviabnormaalinsa

Luokat