Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokirroositGenetiivikirroosin
Monikon genetiivikirroosienPartitiivikirroosia
Monikon partitiivikirroosejaInessiivikirroosissa
Monikon inessiivikirrooseissaElatiivikirroosista
Monikon elatiivikirrooseistaIllatiivikirroosiin
Monikon illatiivikirrooseihinAdessiivikirroosilla
Monikon adessiivikirrooseillaAblatiivikirroosilta
Monikon ablatiivikirrooseiltaAllatiivikirroosille
Monikon allatiivikirrooseilleEssiivikirroosina
Monikon essiivikirrooseinaTranslatiivikirroosiksi
Monikon translatiivikirrooseiksiMonikon instruktiivikirroosein
AbessiivikirroosittaMonikon abessiivikirrooseitta
Monikon akkusatiivikirroosit