Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: [ˈt̪ɑmburiːni]
Käännös
1.

Määritelmät

Substantiivit

  1. eräs lyömäsoitin

Taivutusmuodot

MonikkotamburiinitGenetiivitamburiinin
Monikon genetiivitamburiinienPartitiivitamburiinia
Monikon partitiivitamburiinejaInessiivitamburiinissa
Monikon inessiivitamburiineissaElatiivitamburiinista
Monikon elatiivitamburiineistaIllatiivitamburiiniin
Monikon illatiivitamburiineihinAdessiivitamburiinilla
Monikon adessiivitamburiineillaAblatiivitamburiinilta
Monikon ablatiivitamburiineiltaAllatiivitamburiinille
Monikon allatiivitamburiineilleEssiivitamburiinina
Monikon essiivitamburiineinaTranslatiivitamburiiniksi
Monikon translatiivitamburiineiksiMonikon instruktiivitamburiinein
AbessiivitamburiinittaMonikon abessiivitamburiineitta
Monikon akkusatiivitamburiinit