Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokorkeaoktaanisetMonikkokorkeaoktaaniseni
MonikkokorkeaoktaanisesiMonikkokorkeaoktaanisemme
MonikkokorkeaoktaanisenneMonikkokorkeaoktaanisensa
GenetiivikorkeaoktaanisenGenetiivikorkeaoktaaniseni
GenetiivikorkeaoktaanisesiGenetiivikorkeaoktaanisemme
GenetiivikorkeaoktaanisenneGenetiivikorkeaoktaanisensa
Monikon genetiivikorkeaoktaanistenMonikon genetiivikorkeaoktaanisien
Monikon genetiivikorkeaoktaanisteniMonikon genetiivikorkeaoktaanisieni
Monikon genetiivikorkeaoktaanistesiMonikon genetiivikorkeaoktaanisiesi
Monikon genetiivikorkeaoktaanistemmeMonikon genetiivikorkeaoktaanisiemme
Monikon genetiivikorkeaoktaanistenneMonikon genetiivikorkeaoktaanisienne
Monikon genetiivikorkeaoktaanistensaMonikon genetiivikorkeaoktaanisiensa
PartitiivikorkeaoktaanistaPartitiivikorkeaoktaanistani
PartitiivikorkeaoktaanistasiPartitiivikorkeaoktaanistamme
PartitiivikorkeaoktaanistannePartitiivikorkeaoktaanistaan
PartitiivikorkeaoktaanistansaMonikon partitiivikorkeaoktaanisia
Monikon partitiivikorkeaoktaanisianiMonikon partitiivikorkeaoktaanisiasi
Monikon partitiivikorkeaoktaanisiammeMonikon partitiivikorkeaoktaanisianne
Monikon partitiivikorkeaoktaanisiaanMonikon partitiivikorkeaoktaanisiansa
InessiivikorkeaoktaanisessaInessiivikorkeaoktaanisessani
InessiivikorkeaoktaanisessasiInessiivikorkeaoktaanisessamme
InessiivikorkeaoktaanisessanneInessiivikorkeaoktaanisessaan
InessiivikorkeaoktaanisessansaMonikon inessiivikorkeaoktaanisissa
Monikon inessiivikorkeaoktaanisissaniMonikon inessiivikorkeaoktaanisissasi
Monikon inessiivikorkeaoktaanisissammeMonikon inessiivikorkeaoktaanisissanne
Monikon inessiivikorkeaoktaanisissaanMonikon inessiivikorkeaoktaanisissansa
ElatiivikorkeaoktaanisestaElatiivikorkeaoktaanisestani
ElatiivikorkeaoktaanisestasiElatiivikorkeaoktaanisestamme
ElatiivikorkeaoktaanisestanneElatiivikorkeaoktaanisestaan
ElatiivikorkeaoktaanisestansaMonikon elatiivikorkeaoktaanisista
Monikon elatiivikorkeaoktaanisistaniMonikon elatiivikorkeaoktaanisistasi
Monikon elatiivikorkeaoktaanisistammeMonikon elatiivikorkeaoktaanisistanne
Monikon elatiivikorkeaoktaanisistaanMonikon elatiivikorkeaoktaanisistansa
IllatiivikorkeaoktaaniseenIllatiivikorkeaoktaaniseeni
IllatiivikorkeaoktaaniseesiIllatiivikorkeaoktaaniseemme
IllatiivikorkeaoktaaniseenneIllatiivikorkeaoktaaniseensa
Monikon illatiivikorkeaoktaanisiinMonikon illatiivikorkeaoktaanisiini
Monikon illatiivikorkeaoktaanisiisiMonikon illatiivikorkeaoktaanisiimme
Monikon illatiivikorkeaoktaanisiinneMonikon illatiivikorkeaoktaanisiinsa
AdessiivikorkeaoktaanisellaAdessiivikorkeaoktaanisellani
AdessiivikorkeaoktaanisellasiAdessiivikorkeaoktaanisellamme
AdessiivikorkeaoktaanisellanneAdessiivikorkeaoktaanisellaan
AdessiivikorkeaoktaanisellansaMonikon adessiivikorkeaoktaanisilla
Monikon adessiivikorkeaoktaanisillaniMonikon adessiivikorkeaoktaanisillasi
Monikon adessiivikorkeaoktaanisillammeMonikon adessiivikorkeaoktaanisillanne
Monikon adessiivikorkeaoktaanisillaanMonikon adessiivikorkeaoktaanisillansa
AblatiivikorkeaoktaaniseltaAblatiivikorkeaoktaaniseltani
AblatiivikorkeaoktaaniseltasiAblatiivikorkeaoktaaniseltamme
AblatiivikorkeaoktaaniseltanneAblatiivikorkeaoktaaniseltaan
AblatiivikorkeaoktaaniseltansaMonikon ablatiivikorkeaoktaanisilta
Monikon ablatiivikorkeaoktaanisiltaniMonikon ablatiivikorkeaoktaanisiltasi
Monikon ablatiivikorkeaoktaanisiltammeMonikon ablatiivikorkeaoktaanisiltanne
Monikon ablatiivikorkeaoktaanisiltaanMonikon ablatiivikorkeaoktaanisiltansa
AllatiivikorkeaoktaaniselleAllatiivikorkeaoktaaniselleni
AllatiivikorkeaoktaanisellesiAllatiivikorkeaoktaanisellemme
AllatiivikorkeaoktaanisellenneAllatiivikorkeaoktaaniselleen
AllatiivikorkeaoktaanisellensaMonikon allatiivikorkeaoktaanisille
Monikon allatiivikorkeaoktaanisilleniMonikon allatiivikorkeaoktaanisillesi
Monikon allatiivikorkeaoktaanisillemmeMonikon allatiivikorkeaoktaanisillenne
Monikon allatiivikorkeaoktaanisilleenMonikon allatiivikorkeaoktaanisillensa
EssiivikorkeaoktaanisenaEssiivikorkeaoktaanisenani
EssiivikorkeaoktaanisenasiEssiivikorkeaoktaanisenamme
EssiivikorkeaoktaanisenanneEssiivikorkeaoktaanisenaan
EssiivikorkeaoktaanisenansaMonikon essiivikorkeaoktaanisina
Monikon essiivikorkeaoktaanisinaniMonikon essiivikorkeaoktaanisinasi
Monikon essiivikorkeaoktaanisinammeMonikon essiivikorkeaoktaanisinanne
Monikon essiivikorkeaoktaanisinaanMonikon essiivikorkeaoktaanisinansa
TranslatiivikorkeaoktaaniseksiTranslatiivikorkeaoktaanisekseni
TranslatiivikorkeaoktaaniseksesiTranslatiivikorkeaoktaaniseksemme
TranslatiivikorkeaoktaaniseksenneTranslatiivikorkeaoktaanisekseen
TranslatiivikorkeaoktaaniseksensaMonikon translatiivikorkeaoktaanisiksi
Monikon translatiivikorkeaoktaanisikseniMonikon translatiivikorkeaoktaanisiksesi
Monikon translatiivikorkeaoktaanisiksemmeMonikon translatiivikorkeaoktaanisiksenne
Monikon translatiivikorkeaoktaanisikseenMonikon translatiivikorkeaoktaanisiksensa
Monikon instruktiivikorkeaoktaanisinAbessiivikorkeaoktaanisetta
AbessiivikorkeaoktaanisettaniAbessiivikorkeaoktaanisettasi
AbessiivikorkeaoktaanisettammeAbessiivikorkeaoktaanisettanne
AbessiivikorkeaoktaanisettaanAbessiivikorkeaoktaanisettansa
Monikon abessiivikorkeaoktaanisittaMonikon abessiivikorkeaoktaanisittani
Monikon abessiivikorkeaoktaanisittasiMonikon abessiivikorkeaoktaanisittamme
Monikon abessiivikorkeaoktaanisittanneMonikon abessiivikorkeaoktaanisittaan
Monikon abessiivikorkeaoktaanisittansaMonikon komitatiivikorkeaoktaanisine
Monikon komitatiivikorkeaoktaanisineniMonikon komitatiivikorkeaoktaanisinesi
Monikon komitatiivikorkeaoktaanisinemmeMonikon komitatiivikorkeaoktaanisinenne
Monikon komitatiivikorkeaoktaanisineenMonikon komitatiivikorkeaoktaanisinensa
Monikon akkusatiivikorkeaoktaanisetMonikon akkusatiivikorkeaoktaaniseni
Monikon akkusatiivikorkeaoktaanisesiMonikon akkusatiivikorkeaoktaanisemme
Monikon akkusatiivikorkeaoktaanisenneMonikon akkusatiivikorkeaoktaanisensa
AkkusatiivikorkeaoktaaniseniAkkusatiivikorkeaoktaanisesi
AkkusatiivikorkeaoktaanisemmeAkkusatiivikorkeaoktaanisenne
Akkusatiivikorkeaoktaanisensa