Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopalkkionmetsästäjätGenetiivipalkkionmetsästäjän
Monikon genetiivipalkkionmetsästäjienPartitiivipalkkionmetsästäjää
Monikon partitiivipalkkionmetsästäjiäInessiivipalkkionmetsästäjässä
Monikon inessiivipalkkionmetsästäjissäElatiivipalkkionmetsästäjästä
Monikon elatiivipalkkionmetsästäjistäIllatiivipalkkionmetsästäjään
Monikon illatiivipalkkionmetsästäjiinAdessiivipalkkionmetsästäjällä
Monikon adessiivipalkkionmetsästäjilläAblatiivipalkkionmetsästäjältä
Monikon ablatiivipalkkionmetsästäjiltäAllatiivipalkkionmetsästäjälle
Monikon allatiivipalkkionmetsästäjilleEssiivipalkkionmetsästäjänä
Monikon essiivipalkkionmetsästäjinäTranslatiivipalkkionmetsästäjäksi
Monikon translatiivipalkkionmetsästäjiksiMonikon instruktiivipalkkionmetsästäjin
AbessiivipalkkionmetsästäjättäMonikon abessiivipalkkionmetsästäjittä
Monikon akkusatiivipalkkionmetsästäjät