Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
katalaani
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Substantiivit
1.
Catalan
US
2.
Catalan person
Adjektiivit
3.
Catalan
US
Määritelmät
Adjektiivi
Kataloniasta
kotoisin tai peräisin oleva
Taivutusmuodot
Monikko
katalonialaiset
Monikko
katalonialaiseni
Monikko
katalonialaisesi
Monikko
katalonialaisemme
Monikko
katalonialaisenne
Monikko
katalonialaisensa
Genetiivi
katalonialaisen
Genetiivi
katalonialaiseni
Genetiivi
katalonialaisesi
Genetiivi
katalonialaisemme
Genetiivi
katalonialaisenne
Genetiivi
katalonialaisensa
Monikon genetiivi
katalonialaisten
Monikon genetiivi
katalonialaisien
Monikon genetiivi
katalonialaisteni
Monikon genetiivi
katalonialaisieni
Monikon genetiivi
katalonialaistesi
Monikon genetiivi
katalonialaisiesi
Monikon genetiivi
katalonialaistemme
Monikon genetiivi
katalonialaisiemme
Monikon genetiivi
katalonialaistenne
Monikon genetiivi
katalonialaisienne
Monikon genetiivi
katalonialaistensa
Monikon genetiivi
katalonialaisiensa
Partitiivi
katalonialaista
Partitiivi
katalonialaistani
Partitiivi
katalonialaistasi
Partitiivi
katalonialaistamme
Partitiivi
katalonialaistanne
Partitiivi
katalonialaistaan
Partitiivi
katalonialaistansa
Monikon partitiivi
katalonialaisia
Monikon partitiivi
katalonialaisiani
Monikon partitiivi
katalonialaisiasi
Monikon partitiivi
katalonialaisiamme
Monikon partitiivi
katalonialaisianne
Monikon partitiivi
katalonialaisiaan
Monikon partitiivi
katalonialaisiansa
Inessiivi
katalonialaisessa
Inessiivi
katalonialaisessani
Inessiivi
katalonialaisessasi
Inessiivi
katalonialaisessamme
Inessiivi
katalonialaisessanne
Inessiivi
katalonialaisessaan
Inessiivi
katalonialaisessansa
Monikon inessiivi
katalonialaisissa
Monikon inessiivi
katalonialaisissani
Monikon inessiivi
katalonialaisissasi
Monikon inessiivi
katalonialaisissamme
Monikon inessiivi
katalonialaisissanne
Monikon inessiivi
katalonialaisissaan
Monikon inessiivi
katalonialaisissansa
Elatiivi
katalonialaisesta
Elatiivi
katalonialaisestani
Elatiivi
katalonialaisestasi
Elatiivi
katalonialaisestamme
Elatiivi
katalonialaisestanne
Elatiivi
katalonialaisestaan
Elatiivi
katalonialaisestansa
Monikon elatiivi
katalonialaisista
Monikon elatiivi
katalonialaisistani
Monikon elatiivi
katalonialaisistasi
Monikon elatiivi
katalonialaisistamme
Monikon elatiivi
katalonialaisistanne
Monikon elatiivi
katalonialaisistaan
Monikon elatiivi
katalonialaisistansa
Illatiivi
katalonialaiseen
Illatiivi
katalonialaiseeni
Illatiivi
katalonialaiseesi
Illatiivi
katalonialaiseemme
Illatiivi
katalonialaiseenne
Illatiivi
katalonialaiseensa
Monikon illatiivi
katalonialaisiin
Monikon illatiivi
katalonialaisiini
Monikon illatiivi
katalonialaisiisi
Monikon illatiivi
katalonialaisiimme
Monikon illatiivi
katalonialaisiinne
Monikon illatiivi
katalonialaisiinsa
Adessiivi
katalonialaisella
Adessiivi
katalonialaisellani
Adessiivi
katalonialaisellasi
Adessiivi
katalonialaisellamme
Adessiivi
katalonialaisellanne
Adessiivi
katalonialaisellaan
Adessiivi
katalonialaisellansa
Monikon adessiivi
katalonialaisilla
Monikon adessiivi
katalonialaisillani
Monikon adessiivi
katalonialaisillasi
Monikon adessiivi
katalonialaisillamme
Monikon adessiivi
katalonialaisillanne
Monikon adessiivi
katalonialaisillaan
Monikon adessiivi
katalonialaisillansa
Ablatiivi
katalonialaiselta
Ablatiivi
katalonialaiseltani
Ablatiivi
katalonialaiseltasi
Ablatiivi
katalonialaiseltamme
Ablatiivi
katalonialaiseltanne
Ablatiivi
katalonialaiseltaan
Ablatiivi
katalonialaiseltansa
Monikon ablatiivi
katalonialaisilta
Monikon ablatiivi
katalonialaisiltani
Monikon ablatiivi
katalonialaisiltasi
Monikon ablatiivi
katalonialaisiltamme
Monikon ablatiivi
katalonialaisiltanne
Monikon ablatiivi
katalonialaisiltaan
Monikon ablatiivi
katalonialaisiltansa
Allatiivi
katalonialaiselle
Allatiivi
katalonialaiselleni
Allatiivi
katalonialaisellesi
Allatiivi
katalonialaisellemme
Allatiivi
katalonialaisellenne
Allatiivi
katalonialaiselleen
Allatiivi
katalonialaisellensa
Monikon allatiivi
katalonialaisille
Monikon allatiivi
katalonialaisilleni
Monikon allatiivi
katalonialaisillesi
Monikon allatiivi
katalonialaisillemme
Monikon allatiivi
katalonialaisillenne
Monikon allatiivi
katalonialaisilleen
Monikon allatiivi
katalonialaisillensa
Essiivi
katalonialaisena
Essiivi
katalonialaisenani
Essiivi
katalonialaisenasi
Essiivi
katalonialaisenamme
Essiivi
katalonialaisenanne
Essiivi
katalonialaisenaan
Essiivi
katalonialaisenansa
Monikon essiivi
katalonialaisina
Monikon essiivi
katalonialaisinani
Monikon essiivi
katalonialaisinasi
Monikon essiivi
katalonialaisinamme
Monikon essiivi
katalonialaisinanne
Monikon essiivi
katalonialaisinaan
Monikon essiivi
katalonialaisinansa
Translatiivi
katalonialaiseksi
Translatiivi
katalonialaisekseni
Translatiivi
katalonialaiseksesi
Translatiivi
katalonialaiseksemme
Translatiivi
katalonialaiseksenne
Translatiivi
katalonialaisekseen
Translatiivi
katalonialaiseksensa
Monikon translatiivi
katalonialaisiksi
Monikon translatiivi
katalonialaisikseni
Monikon translatiivi
katalonialaisiksesi
Monikon translatiivi
katalonialaisiksemme
Monikon translatiivi
katalonialaisiksenne
Monikon translatiivi
katalonialaisikseen
Monikon translatiivi
katalonialaisiksensa
Monikon instruktiivi
katalonialaisin
Abessiivi
katalonialaisetta
Abessiivi
katalonialaisettani
Abessiivi
katalonialaisettasi
Abessiivi
katalonialaisettamme
Abessiivi
katalonialaisettanne
Abessiivi
katalonialaisettaan
Abessiivi
katalonialaisettansa
Monikon abessiivi
katalonialaisitta
Monikon abessiivi
katalonialaisittani
Monikon abessiivi
katalonialaisittasi
Monikon abessiivi
katalonialaisittamme
Monikon abessiivi
katalonialaisittanne
Monikon abessiivi
katalonialaisittaan
Monikon abessiivi
katalonialaisittansa
Monikon komitatiivi
katalonialaisine
Monikon komitatiivi
katalonialaisineni
Monikon komitatiivi
katalonialaisinesi
Monikon komitatiivi
katalonialaisinemme
Monikon komitatiivi
katalonialaisinenne
Monikon komitatiivi
katalonialaisineen
Monikon komitatiivi
katalonialaisinensa
Monikon akkusatiivi
katalonialaiset
Monikon akkusatiivi
katalonialaiseni
Monikon akkusatiivi
katalonialaisesi
Monikon akkusatiivi
katalonialaisemme
Monikon akkusatiivi
katalonialaisenne
Monikon akkusatiivi
katalonialaisensa
Akkusatiivi
katalonialaiseni
Akkusatiivi
katalonialaisesi
Akkusatiivi
katalonialaisemme
Akkusatiivi
katalonialaisenne
Akkusatiivi
katalonialaisensa
Luokat
Adjektiivit
Kansallisuudet
Substantiivit