Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkomyöntyvätMonikkomyöntyväni
MonikkomyöntyväsiMonikkomyöntyvämme
MonikkomyöntyvänneMonikkomyöntyvänsä
GenetiivimyöntyvänGenetiivimyöntyväni
GenetiivimyöntyväsiGenetiivimyöntyvämme
GenetiivimyöntyvänneGenetiivimyöntyvänsä
Monikon genetiivimyöntyvienMonikon genetiivimyöntyvieni
Monikon genetiivimyöntyviesiMonikon genetiivimyöntyviemme
Monikon genetiivimyöntyvienneMonikon genetiivimyöntyviensä
PartitiivimyöntyvääPartitiivimyöntyvääni
PartitiivimyöntyvääsiPartitiivimyöntyväämme
PartitiivimyöntyväännePartitiivimyöntyväänsä
Monikon partitiivimyöntyviäMonikon partitiivimyöntyviäni
Monikon partitiivimyöntyviäsiMonikon partitiivimyöntyviämme
Monikon partitiivimyöntyviänneMonikon partitiivimyöntyviään
Monikon partitiivimyöntyviänsäInessiivimyöntyvässä
InessiivimyöntyvässäniInessiivimyöntyvässäsi
InessiivimyöntyvässämmeInessiivimyöntyvässänne
InessiivimyöntyvässäänInessiivimyöntyvässänsä
Monikon inessiivimyöntyvissäMonikon inessiivimyöntyvissäni
Monikon inessiivimyöntyvissäsiMonikon inessiivimyöntyvissämme
Monikon inessiivimyöntyvissänneMonikon inessiivimyöntyvissään
Monikon inessiivimyöntyvissänsäElatiivimyöntyvästä
ElatiivimyöntyvästäniElatiivimyöntyvästäsi
ElatiivimyöntyvästämmeElatiivimyöntyvästänne
ElatiivimyöntyvästäänElatiivimyöntyvästänsä
Monikon elatiivimyöntyvistäMonikon elatiivimyöntyvistäni
Monikon elatiivimyöntyvistäsiMonikon elatiivimyöntyvistämme
Monikon elatiivimyöntyvistänneMonikon elatiivimyöntyvistään
Monikon elatiivimyöntyvistänsäIllatiivimyöntyvään
IllatiivimyöntyvääniIllatiivimyöntyvääsi
IllatiivimyöntyväämmeIllatiivimyöntyväänne
IllatiivimyöntyväänsäMonikon illatiivimyöntyviin
Monikon illatiivimyöntyviiniMonikon illatiivimyöntyviisi
Monikon illatiivimyöntyviimmeMonikon illatiivimyöntyviinne
Monikon illatiivimyöntyviinsäAdessiivimyöntyvällä
AdessiivimyöntyvälläniAdessiivimyöntyvälläsi
AdessiivimyöntyvällämmeAdessiivimyöntyvällänne
AdessiivimyöntyvälläänAdessiivimyöntyvällänsä
Monikon adessiivimyöntyvilläMonikon adessiivimyöntyvilläni
Monikon adessiivimyöntyvilläsiMonikon adessiivimyöntyvillämme
Monikon adessiivimyöntyvillänneMonikon adessiivimyöntyvillään
Monikon adessiivimyöntyvillänsäAblatiivimyöntyvältä
AblatiivimyöntyvältäniAblatiivimyöntyvältäsi
AblatiivimyöntyvältämmeAblatiivimyöntyvältänne
AblatiivimyöntyvältäänAblatiivimyöntyvältänsä
Monikon ablatiivimyöntyviltäMonikon ablatiivimyöntyviltäni
Monikon ablatiivimyöntyviltäsiMonikon ablatiivimyöntyviltämme
Monikon ablatiivimyöntyviltänneMonikon ablatiivimyöntyviltään
Monikon ablatiivimyöntyviltänsäAllatiivimyöntyvälle
AllatiivimyöntyvälleniAllatiivimyöntyvällesi
AllatiivimyöntyvällemmeAllatiivimyöntyvällenne
AllatiivimyöntyvälleenAllatiivimyöntyvällensä
Monikon allatiivimyöntyvilleMonikon allatiivimyöntyvilleni
Monikon allatiivimyöntyvillesiMonikon allatiivimyöntyvillemme
Monikon allatiivimyöntyvillenneMonikon allatiivimyöntyvilleen
Monikon allatiivimyöntyvillensäEssiivimyöntyvänä
EssiivimyöntyvänäniEssiivimyöntyvänäsi
EssiivimyöntyvänämmeEssiivimyöntyvänänne
EssiivimyöntyvänäänEssiivimyöntyvänänsä
Monikon essiivimyöntyvinäMonikon essiivimyöntyvinäni
Monikon essiivimyöntyvinäsiMonikon essiivimyöntyvinämme
Monikon essiivimyöntyvinänneMonikon essiivimyöntyvinään
Monikon essiivimyöntyvinänsäTranslatiivimyöntyväksi
TranslatiivimyöntyväkseniTranslatiivimyöntyväksesi
TranslatiivimyöntyväksemmeTranslatiivimyöntyväksenne
TranslatiivimyöntyväkseenTranslatiivimyöntyväksensä
Monikon translatiivimyöntyviksiMonikon translatiivimyöntyvikseni
Monikon translatiivimyöntyviksesiMonikon translatiivimyöntyviksemme
Monikon translatiivimyöntyviksenneMonikon translatiivimyöntyvikseen
Monikon translatiivimyöntyviksensäMonikon instruktiivimyöntyvin
AbessiivimyöntyvättäAbessiivimyöntyvättäni
AbessiivimyöntyvättäsiAbessiivimyöntyvättämme
AbessiivimyöntyvättänneAbessiivimyöntyvättään
AbessiivimyöntyvättänsäMonikon abessiivimyöntyvittä
Monikon abessiivimyöntyvittäniMonikon abessiivimyöntyvittäsi
Monikon abessiivimyöntyvittämmeMonikon abessiivimyöntyvittänne
Monikon abessiivimyöntyvittäänMonikon abessiivimyöntyvittänsä
Monikon komitatiivimyöntyvineMonikon komitatiivimyöntyvineni
Monikon komitatiivimyöntyvinesiMonikon komitatiivimyöntyvinemme
Monikon komitatiivimyöntyvinenneMonikon komitatiivimyöntyvineen
Monikon komitatiivimyöntyvinensäMonikon akkusatiivimyöntyvät
Monikon akkusatiivimyöntyväniMonikon akkusatiivimyöntyväsi
Monikon akkusatiivimyöntyvämmeMonikon akkusatiivimyöntyvänne
Monikon akkusatiivimyöntyvänsäAkkusatiivimyöntyväni
AkkusatiivimyöntyväsiAkkusatiivimyöntyvämme
AkkusatiivimyöntyvänneAkkusatiivimyöntyvänsä