Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | myöntyvät | Monikko | myöntyväni |
| Monikko | myöntyväsi | Monikko | myöntyvämme |
| Monikko | myöntyvänne | Monikko | myöntyvänsä |
| Genetiivi | myöntyvän | Genetiivi | myöntyväni |
| Genetiivi | myöntyväsi | Genetiivi | myöntyvämme |
| Genetiivi | myöntyvänne | Genetiivi | myöntyvänsä |
| Monikon genetiivi | myöntyvien | Monikon genetiivi | myöntyvieni |
| Monikon genetiivi | myöntyviesi | Monikon genetiivi | myöntyviemme |
| Monikon genetiivi | myöntyvienne | Monikon genetiivi | myöntyviensä |
| Partitiivi | myöntyvää | Partitiivi | myöntyvääni |
| Partitiivi | myöntyvääsi | Partitiivi | myöntyväämme |
| Partitiivi | myöntyväänne | Partitiivi | myöntyväänsä |
| Monikon partitiivi | myöntyviä | Monikon partitiivi | myöntyviäni |
| Monikon partitiivi | myöntyviäsi | Monikon partitiivi | myöntyviämme |
| Monikon partitiivi | myöntyviänne | Monikon partitiivi | myöntyviään |
| Monikon partitiivi | myöntyviänsä | Inessiivi | myöntyvässä |
| Inessiivi | myöntyvässäni | Inessiivi | myöntyvässäsi |
| Inessiivi | myöntyvässämme | Inessiivi | myöntyvässänne |
| Inessiivi | myöntyvässään | Inessiivi | myöntyvässänsä |
| Monikon inessiivi | myöntyvissä | Monikon inessiivi | myöntyvissäni |
| Monikon inessiivi | myöntyvissäsi | Monikon inessiivi | myöntyvissämme |
| Monikon inessiivi | myöntyvissänne | Monikon inessiivi | myöntyvissään |
| Monikon inessiivi | myöntyvissänsä | Elatiivi | myöntyvästä |
| Elatiivi | myöntyvästäni | Elatiivi | myöntyvästäsi |
| Elatiivi | myöntyvästämme | Elatiivi | myöntyvästänne |
| Elatiivi | myöntyvästään | Elatiivi | myöntyvästänsä |
| Monikon elatiivi | myöntyvistä | Monikon elatiivi | myöntyvistäni |
| Monikon elatiivi | myöntyvistäsi | Monikon elatiivi | myöntyvistämme |
| Monikon elatiivi | myöntyvistänne | Monikon elatiivi | myöntyvistään |
| Monikon elatiivi | myöntyvistänsä | Illatiivi | myöntyvään |
| Illatiivi | myöntyvääni | Illatiivi | myöntyvääsi |
| Illatiivi | myöntyväämme | Illatiivi | myöntyväänne |
| Illatiivi | myöntyväänsä | Monikon illatiivi | myöntyviin |
| Monikon illatiivi | myöntyviini | Monikon illatiivi | myöntyviisi |
| Monikon illatiivi | myöntyviimme | Monikon illatiivi | myöntyviinne |
| Monikon illatiivi | myöntyviinsä | Adessiivi | myöntyvällä |
| Adessiivi | myöntyvälläni | Adessiivi | myöntyvälläsi |
| Adessiivi | myöntyvällämme | Adessiivi | myöntyvällänne |
| Adessiivi | myöntyvällään | Adessiivi | myöntyvällänsä |
| Monikon adessiivi | myöntyvillä | Monikon adessiivi | myöntyvilläni |
| Monikon adessiivi | myöntyvilläsi | Monikon adessiivi | myöntyvillämme |
| Monikon adessiivi | myöntyvillänne | Monikon adessiivi | myöntyvillään |
| Monikon adessiivi | myöntyvillänsä | Ablatiivi | myöntyvältä |
| Ablatiivi | myöntyvältäni | Ablatiivi | myöntyvältäsi |
| Ablatiivi | myöntyvältämme | Ablatiivi | myöntyvältänne |
| Ablatiivi | myöntyvältään | Ablatiivi | myöntyvältänsä |
| Monikon ablatiivi | myöntyviltä | Monikon ablatiivi | myöntyviltäni |
| Monikon ablatiivi | myöntyviltäsi | Monikon ablatiivi | myöntyviltämme |
| Monikon ablatiivi | myöntyviltänne | Monikon ablatiivi | myöntyviltään |
| Monikon ablatiivi | myöntyviltänsä | Allatiivi | myöntyvälle |
| Allatiivi | myöntyvälleni | Allatiivi | myöntyvällesi |
| Allatiivi | myöntyvällemme | Allatiivi | myöntyvällenne |
| Allatiivi | myöntyvälleen | Allatiivi | myöntyvällensä |
| Monikon allatiivi | myöntyville | Monikon allatiivi | myöntyvilleni |
| Monikon allatiivi | myöntyvillesi | Monikon allatiivi | myöntyvillemme |
| Monikon allatiivi | myöntyvillenne | Monikon allatiivi | myöntyvilleen |
| Monikon allatiivi | myöntyvillensä | Essiivi | myöntyvänä |
| Essiivi | myöntyvänäni | Essiivi | myöntyvänäsi |
| Essiivi | myöntyvänämme | Essiivi | myöntyvänänne |
| Essiivi | myöntyvänään | Essiivi | myöntyvänänsä |
| Monikon essiivi | myöntyvinä | Monikon essiivi | myöntyvinäni |
| Monikon essiivi | myöntyvinäsi | Monikon essiivi | myöntyvinämme |
| Monikon essiivi | myöntyvinänne | Monikon essiivi | myöntyvinään |
| Monikon essiivi | myöntyvinänsä | Translatiivi | myöntyväksi |
| Translatiivi | myöntyväkseni | Translatiivi | myöntyväksesi |
| Translatiivi | myöntyväksemme | Translatiivi | myöntyväksenne |
| Translatiivi | myöntyväkseen | Translatiivi | myöntyväksensä |
| Monikon translatiivi | myöntyviksi | Monikon translatiivi | myöntyvikseni |
| Monikon translatiivi | myöntyviksesi | Monikon translatiivi | myöntyviksemme |
| Monikon translatiivi | myöntyviksenne | Monikon translatiivi | myöntyvikseen |
| Monikon translatiivi | myöntyviksensä | Monikon instruktiivi | myöntyvin |
| Abessiivi | myöntyvättä | Abessiivi | myöntyvättäni |
| Abessiivi | myöntyvättäsi | Abessiivi | myöntyvättämme |
| Abessiivi | myöntyvättänne | Abessiivi | myöntyvättään |
| Abessiivi | myöntyvättänsä | Monikon abessiivi | myöntyvittä |
| Monikon abessiivi | myöntyvittäni | Monikon abessiivi | myöntyvittäsi |
| Monikon abessiivi | myöntyvittämme | Monikon abessiivi | myöntyvittänne |
| Monikon abessiivi | myöntyvittään | Monikon abessiivi | myöntyvittänsä |
| Monikon komitatiivi | myöntyvine | Monikon komitatiivi | myöntyvineni |
| Monikon komitatiivi | myöntyvinesi | Monikon komitatiivi | myöntyvinemme |
| Monikon komitatiivi | myöntyvinenne | Monikon komitatiivi | myöntyvineen |
| Monikon komitatiivi | myöntyvinensä | Monikon akkusatiivi | myöntyvät |
| Monikon akkusatiivi | myöntyväni | Monikon akkusatiivi | myöntyväsi |
| Monikon akkusatiivi | myöntyvämme | Monikon akkusatiivi | myöntyvänne |
| Monikon akkusatiivi | myöntyvänsä | Akkusatiivi | myöntyväni |
| Akkusatiivi | myöntyväsi | Akkusatiivi | myöntyvämme |
| Akkusatiivi | myöntyvänne | Akkusatiivi | myöntyvänsä |