Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
2.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkotiivistetytMonikkotiivistettyni
MonikkotiivistettysiMonikkotiivistettymme
MonikkotiivistettynneMonikkotiivistettynsä
GenetiivitiivistetynGenetiivitiivistettyni
GenetiivitiivistettysiGenetiivitiivistettymme
GenetiivitiivistettynneGenetiivitiivistettynsä
Monikon genetiivitiivistettyjenMonikon genetiivitiivistettyjeni
Monikon genetiivitiivistettyjesiMonikon genetiivitiivistettyjemme
Monikon genetiivitiivistettyjenneMonikon genetiivitiivistettyjensä
PartitiivitiivistettyäPartitiivitiivistettyäni
PartitiivitiivistettyäsiPartitiivitiivistettyämme
PartitiivitiivistettyännePartitiivitiivistettyään
PartitiivitiivistettyänsäMonikon partitiivitiivistettyjä
Monikon partitiivitiivistettyjäniMonikon partitiivitiivistettyjäsi
Monikon partitiivitiivistettyjämmeMonikon partitiivitiivistettyjänne
Monikon partitiivitiivistettyjäänMonikon partitiivitiivistettyjänsä
InessiivitiivistetyssäInessiivitiivistetyssäni
InessiivitiivistetyssäsiInessiivitiivistetyssämme
InessiivitiivistetyssänneInessiivitiivistetyssään
InessiivitiivistetyssänsäMonikon inessiivitiivistetyissä
Monikon inessiivitiivistetyissäniMonikon inessiivitiivistetyissäsi
Monikon inessiivitiivistetyissämmeMonikon inessiivitiivistetyissänne
Monikon inessiivitiivistetyissäänMonikon inessiivitiivistetyissänsä
ElatiivitiivistetystäElatiivitiivistetystäni
ElatiivitiivistetystäsiElatiivitiivistetystämme
ElatiivitiivistetystänneElatiivitiivistetystään
ElatiivitiivistetystänsäMonikon elatiivitiivistetyistä
Monikon elatiivitiivistetyistäniMonikon elatiivitiivistetyistäsi
Monikon elatiivitiivistetyistämmeMonikon elatiivitiivistetyistänne
Monikon elatiivitiivistetyistäänMonikon elatiivitiivistetyistänsä
IllatiivitiivistettyynIllatiivitiivistettyyni
IllatiivitiivistettyysiIllatiivitiivistettyymme
IllatiivitiivistettyynneIllatiivitiivistettyynsä
Monikon illatiivitiivistettyihinMonikon illatiivitiivistettyihini
Monikon illatiivitiivistettyihisiMonikon illatiivitiivistettyihimme
Monikon illatiivitiivistettyihinneMonikon illatiivitiivistettyihinsä
AdessiivitiivistetylläAdessiivitiivistetylläni
AdessiivitiivistetylläsiAdessiivitiivistetyllämme
AdessiivitiivistetyllänneAdessiivitiivistetyllään
AdessiivitiivistetyllänsäMonikon adessiivitiivistetyillä
Monikon adessiivitiivistetyilläniMonikon adessiivitiivistetyilläsi
Monikon adessiivitiivistetyillämmeMonikon adessiivitiivistetyillänne
Monikon adessiivitiivistetyilläänMonikon adessiivitiivistetyillänsä
AblatiivitiivistetyltäAblatiivitiivistetyltäni
AblatiivitiivistetyltäsiAblatiivitiivistetyltämme
AblatiivitiivistetyltänneAblatiivitiivistetyltään
AblatiivitiivistetyltänsäMonikon ablatiivitiivistetyiltä
Monikon ablatiivitiivistetyiltäniMonikon ablatiivitiivistetyiltäsi
Monikon ablatiivitiivistetyiltämmeMonikon ablatiivitiivistetyiltänne
Monikon ablatiivitiivistetyiltäänMonikon ablatiivitiivistetyiltänsä
AllatiivitiivistetylleAllatiivitiivistetylleni
AllatiivitiivistetyllesiAllatiivitiivistetyllemme
AllatiivitiivistetyllenneAllatiivitiivistetylleen
AllatiivitiivistetyllensäMonikon allatiivitiivistetyille
Monikon allatiivitiivistetyilleniMonikon allatiivitiivistetyillesi
Monikon allatiivitiivistetyillemmeMonikon allatiivitiivistetyillenne
Monikon allatiivitiivistetyilleenMonikon allatiivitiivistetyillensä
EssiivitiivistettynäEssiivitiivistettynäni
EssiivitiivistettynäsiEssiivitiivistettynämme
EssiivitiivistettynänneEssiivitiivistettynään
EssiivitiivistettynänsäMonikon essiivitiivistettyinä
Monikon essiivitiivistettyinäniMonikon essiivitiivistettyinäsi
Monikon essiivitiivistettyinämmeMonikon essiivitiivistettyinänne
Monikon essiivitiivistettyinäänMonikon essiivitiivistettyinänsä
TranslatiivitiivistetyksiTranslatiivitiivistetykseni
TranslatiivitiivistetyksesiTranslatiivitiivistetyksemme
TranslatiivitiivistetyksenneTranslatiivitiivistetykseen
TranslatiivitiivistetyksensäMonikon translatiivitiivistetyiksi
Monikon translatiivitiivistetyikseniMonikon translatiivitiivistetyiksesi
Monikon translatiivitiivistetyiksemmeMonikon translatiivitiivistetyiksenne
Monikon translatiivitiivistetyikseenMonikon translatiivitiivistetyiksensä
Monikon instruktiivitiivistetyinAbessiivitiivistetyttä
AbessiivitiivistetyttäniAbessiivitiivistetyttäsi
AbessiivitiivistetyttämmeAbessiivitiivistetyttänne
AbessiivitiivistetyttäänAbessiivitiivistetyttänsä
Monikon abessiivitiivistetyittäMonikon abessiivitiivistetyittäni
Monikon abessiivitiivistetyittäsiMonikon abessiivitiivistetyittämme
Monikon abessiivitiivistetyittänneMonikon abessiivitiivistetyittään
Monikon abessiivitiivistetyittänsäMonikon komitatiivitiivistettyine
Monikon komitatiivitiivistettyineniMonikon komitatiivitiivistettyinesi
Monikon komitatiivitiivistettyinemmeMonikon komitatiivitiivistettyinenne
Monikon komitatiivitiivistettyineenMonikon komitatiivitiivistettyinensä
Monikon akkusatiivitiivistetytMonikon akkusatiivitiivistettyni
Monikon akkusatiivitiivistettysiMonikon akkusatiivitiivistettymme
Monikon akkusatiivitiivistettynneMonikon akkusatiivitiivistettynsä
AkkusatiivitiivistettyniAkkusatiivitiivistettysi
AkkusatiivitiivistettymmeAkkusatiivitiivistettynne
Akkusatiivitiivistettynsä