Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
Faustian
Taivutusmuodot
Monikko
faustilaiset
Monikko
faustilaiseni
Monikko
faustilaisesi
Monikko
faustilaisemme
Monikko
faustilaisenne
Monikko
faustilaisensa
Genetiivi
faustilaisen
Genetiivi
faustilaiseni
Genetiivi
faustilaisesi
Genetiivi
faustilaisemme
Genetiivi
faustilaisenne
Genetiivi
faustilaisensa
Monikon genetiivi
faustilaisten
Monikon genetiivi
faustilaisien
Monikon genetiivi
faustilaisteni
Monikon genetiivi
faustilaisieni
Monikon genetiivi
faustilaistesi
Monikon genetiivi
faustilaisiesi
Monikon genetiivi
faustilaistemme
Monikon genetiivi
faustilaisiemme
Monikon genetiivi
faustilaistenne
Monikon genetiivi
faustilaisienne
Monikon genetiivi
faustilaistensa
Monikon genetiivi
faustilaisiensa
Partitiivi
faustilaista
Partitiivi
faustilaistani
Partitiivi
faustilaistasi
Partitiivi
faustilaistamme
Partitiivi
faustilaistanne
Partitiivi
faustilaistaan
Partitiivi
faustilaistansa
Monikon partitiivi
faustilaisia
Monikon partitiivi
faustilaisiani
Monikon partitiivi
faustilaisiasi
Monikon partitiivi
faustilaisiamme
Monikon partitiivi
faustilaisianne
Monikon partitiivi
faustilaisiaan
Monikon partitiivi
faustilaisiansa
Inessiivi
faustilaisessa
Inessiivi
faustilaisessani
Inessiivi
faustilaisessasi
Inessiivi
faustilaisessamme
Inessiivi
faustilaisessanne
Inessiivi
faustilaisessaan
Inessiivi
faustilaisessansa
Monikon inessiivi
faustilaisissa
Monikon inessiivi
faustilaisissani
Monikon inessiivi
faustilaisissasi
Monikon inessiivi
faustilaisissamme
Monikon inessiivi
faustilaisissanne
Monikon inessiivi
faustilaisissaan
Monikon inessiivi
faustilaisissansa
Elatiivi
faustilaisesta
Elatiivi
faustilaisestani
Elatiivi
faustilaisestasi
Elatiivi
faustilaisestamme
Elatiivi
faustilaisestanne
Elatiivi
faustilaisestaan
Elatiivi
faustilaisestansa
Monikon elatiivi
faustilaisista
Monikon elatiivi
faustilaisistani
Monikon elatiivi
faustilaisistasi
Monikon elatiivi
faustilaisistamme
Monikon elatiivi
faustilaisistanne
Monikon elatiivi
faustilaisistaan
Monikon elatiivi
faustilaisistansa
Illatiivi
faustilaiseen
Illatiivi
faustilaiseeni
Illatiivi
faustilaiseesi
Illatiivi
faustilaiseemme
Illatiivi
faustilaiseenne
Illatiivi
faustilaiseensa
Monikon illatiivi
faustilaisiin
Monikon illatiivi
faustilaisiini
Monikon illatiivi
faustilaisiisi
Monikon illatiivi
faustilaisiimme
Monikon illatiivi
faustilaisiinne
Monikon illatiivi
faustilaisiinsa
Adessiivi
faustilaisella
Adessiivi
faustilaisellani
Adessiivi
faustilaisellasi
Adessiivi
faustilaisellamme
Adessiivi
faustilaisellanne
Adessiivi
faustilaisellaan
Adessiivi
faustilaisellansa
Monikon adessiivi
faustilaisilla
Monikon adessiivi
faustilaisillani
Monikon adessiivi
faustilaisillasi
Monikon adessiivi
faustilaisillamme
Monikon adessiivi
faustilaisillanne
Monikon adessiivi
faustilaisillaan
Monikon adessiivi
faustilaisillansa
Ablatiivi
faustilaiselta
Ablatiivi
faustilaiseltani
Ablatiivi
faustilaiseltasi
Ablatiivi
faustilaiseltamme
Ablatiivi
faustilaiseltanne
Ablatiivi
faustilaiseltaan
Ablatiivi
faustilaiseltansa
Monikon ablatiivi
faustilaisilta
Monikon ablatiivi
faustilaisiltani
Monikon ablatiivi
faustilaisiltasi
Monikon ablatiivi
faustilaisiltamme
Monikon ablatiivi
faustilaisiltanne
Monikon ablatiivi
faustilaisiltaan
Monikon ablatiivi
faustilaisiltansa
Allatiivi
faustilaiselle
Allatiivi
faustilaiselleni
Allatiivi
faustilaisellesi
Allatiivi
faustilaisellemme
Allatiivi
faustilaisellenne
Allatiivi
faustilaiselleen
Allatiivi
faustilaisellensa
Monikon allatiivi
faustilaisille
Monikon allatiivi
faustilaisilleni
Monikon allatiivi
faustilaisillesi
Monikon allatiivi
faustilaisillemme
Monikon allatiivi
faustilaisillenne
Monikon allatiivi
faustilaisilleen
Monikon allatiivi
faustilaisillensa
Essiivi
faustilaisena
Essiivi
faustilaisenani
Essiivi
faustilaisenasi
Essiivi
faustilaisenamme
Essiivi
faustilaisenanne
Essiivi
faustilaisenaan
Essiivi
faustilaisenansa
Monikon essiivi
faustilaisina
Monikon essiivi
faustilaisinani
Monikon essiivi
faustilaisinasi
Monikon essiivi
faustilaisinamme
Monikon essiivi
faustilaisinanne
Monikon essiivi
faustilaisinaan
Monikon essiivi
faustilaisinansa
Translatiivi
faustilaiseksi
Translatiivi
faustilaisekseni
Translatiivi
faustilaiseksesi
Translatiivi
faustilaiseksemme
Translatiivi
faustilaiseksenne
Translatiivi
faustilaisekseen
Translatiivi
faustilaiseksensa
Monikon translatiivi
faustilaisiksi
Monikon translatiivi
faustilaisikseni
Monikon translatiivi
faustilaisiksesi
Monikon translatiivi
faustilaisiksemme
Monikon translatiivi
faustilaisiksenne
Monikon translatiivi
faustilaisikseen
Monikon translatiivi
faustilaisiksensa
Monikon instruktiivi
faustilaisin
Abessiivi
faustilaisetta
Abessiivi
faustilaisettani
Abessiivi
faustilaisettasi
Abessiivi
faustilaisettamme
Abessiivi
faustilaisettanne
Abessiivi
faustilaisettaan
Abessiivi
faustilaisettansa
Monikon abessiivi
faustilaisitta
Monikon abessiivi
faustilaisittani
Monikon abessiivi
faustilaisittasi
Monikon abessiivi
faustilaisittamme
Monikon abessiivi
faustilaisittanne
Monikon abessiivi
faustilaisittaan
Monikon abessiivi
faustilaisittansa
Monikon komitatiivi
faustilaisine
Monikon komitatiivi
faustilaisineni
Monikon komitatiivi
faustilaisinesi
Monikon komitatiivi
faustilaisinemme
Monikon komitatiivi
faustilaisinenne
Monikon komitatiivi
faustilaisineen
Monikon komitatiivi
faustilaisinensa
Monikon akkusatiivi
faustilaiset
Monikon akkusatiivi
faustilaiseni
Monikon akkusatiivi
faustilaisesi
Monikon akkusatiivi
faustilaisemme
Monikon akkusatiivi
faustilaisenne
Monikon akkusatiivi
faustilaisensa
Akkusatiivi
faustilaiseni
Akkusatiivi
faustilaisesi
Akkusatiivi
faustilaisemme
Akkusatiivi
faustilaisenne
Akkusatiivi
faustilaisensa