Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkohikoilemisetGenetiivihikoilemisen
Monikon genetiivihikoilemistenMonikon genetiivihikoilemisien
PartitiivihikoilemistaMonikon partitiivihikoilemisia
InessiivihikoilemisessaMonikon inessiivihikoilemisissa
ElatiivihikoilemisestaMonikon elatiivihikoilemisista
IllatiivihikoilemiseenMonikon illatiivihikoilemisiin
AdessiivihikoilemisellaMonikon adessiivihikoilemisilla
AblatiivihikoilemiseltaMonikon ablatiivihikoilemisilta
AllatiivihikoilemiselleMonikon allatiivihikoilemisille
EssiivihikoilemisenaMonikon essiivihikoilemisina
TranslatiivihikoilemiseksiMonikon translatiivihikoilemisiksi
Monikon instruktiivihikoilemisinAbessiivihikoilemisetta
Monikon abessiivihikoilemisittaMonikon akkusatiivihikoilemiset

Luokat