Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
法医学の (hōigaku-no)

Taivutusmuodot

MonikkorikosteknisetMonikkorikostekniseni
MonikkorikosteknisesiMonikkorikosteknisemme
MonikkorikosteknisenneMonikkorikosteknisensä
GenetiivirikosteknisenGenetiivirikostekniseni
GenetiivirikosteknisesiGenetiivirikosteknisemme
GenetiivirikosteknisenneGenetiivirikosteknisensä
Monikon genetiivirikosteknistenMonikon genetiivirikosteknisien
Monikon genetiivirikosteknisteniMonikon genetiivirikosteknisieni
Monikon genetiivirikosteknistesiMonikon genetiivirikosteknisiesi
Monikon genetiivirikosteknistemmeMonikon genetiivirikosteknisiemme
Monikon genetiivirikosteknistenneMonikon genetiivirikosteknisienne
Monikon genetiivirikosteknistensäMonikon genetiivirikosteknisiensä
PartitiivirikosteknistäPartitiivirikosteknistäni
PartitiivirikosteknistäsiPartitiivirikosteknistämme
PartitiivirikosteknistännePartitiivirikosteknistään
PartitiivirikosteknistänsäMonikon partitiivirikosteknisiä
Monikon partitiivirikosteknisiäniMonikon partitiivirikosteknisiäsi
Monikon partitiivirikosteknisiämmeMonikon partitiivirikosteknisiänne
Monikon partitiivirikosteknisiäänMonikon partitiivirikosteknisiänsä
InessiivirikosteknisessäInessiivirikosteknisessäni
InessiivirikosteknisessäsiInessiivirikosteknisessämme
InessiivirikosteknisessänneInessiivirikosteknisessään
InessiivirikosteknisessänsäMonikon inessiivirikosteknisissä
Monikon inessiivirikosteknisissäniMonikon inessiivirikosteknisissäsi
Monikon inessiivirikosteknisissämmeMonikon inessiivirikosteknisissänne
Monikon inessiivirikosteknisissäänMonikon inessiivirikosteknisissänsä
ElatiivirikosteknisestäElatiivirikosteknisestäni
ElatiivirikosteknisestäsiElatiivirikosteknisestämme
ElatiivirikosteknisestänneElatiivirikosteknisestään
ElatiivirikosteknisestänsäMonikon elatiivirikosteknisistä
Monikon elatiivirikosteknisistäniMonikon elatiivirikosteknisistäsi
Monikon elatiivirikosteknisistämmeMonikon elatiivirikosteknisistänne
Monikon elatiivirikosteknisistäänMonikon elatiivirikosteknisistänsä
IllatiivirikostekniseenIllatiivirikostekniseeni
IllatiivirikostekniseesiIllatiivirikostekniseemme
IllatiivirikostekniseenneIllatiivirikostekniseensä
Monikon illatiivirikosteknisiinMonikon illatiivirikosteknisiini
Monikon illatiivirikosteknisiisiMonikon illatiivirikosteknisiimme
Monikon illatiivirikosteknisiinneMonikon illatiivirikosteknisiinsä
AdessiivirikostekniselläAdessiivirikostekniselläni
AdessiivirikostekniselläsiAdessiivirikosteknisellämme
AdessiivirikosteknisellänneAdessiivirikosteknisellään
AdessiivirikosteknisellänsäMonikon adessiivirikosteknisillä
Monikon adessiivirikosteknisilläniMonikon adessiivirikosteknisilläsi
Monikon adessiivirikosteknisillämmeMonikon adessiivirikosteknisillänne
Monikon adessiivirikosteknisilläänMonikon adessiivirikosteknisillänsä
AblatiivirikostekniseltäAblatiivirikostekniseltäni
AblatiivirikostekniseltäsiAblatiivirikostekniseltämme
AblatiivirikostekniseltänneAblatiivirikostekniseltään
AblatiivirikostekniseltänsäMonikon ablatiivirikosteknisiltä
Monikon ablatiivirikosteknisiltäniMonikon ablatiivirikosteknisiltäsi
Monikon ablatiivirikosteknisiltämmeMonikon ablatiivirikosteknisiltänne
Monikon ablatiivirikosteknisiltäänMonikon ablatiivirikosteknisiltänsä
AllatiivirikostekniselleAllatiivirikostekniselleni
AllatiivirikosteknisellesiAllatiivirikosteknisellemme
AllatiivirikosteknisellenneAllatiivirikostekniselleen
AllatiivirikosteknisellensäMonikon allatiivirikosteknisille
Monikon allatiivirikosteknisilleniMonikon allatiivirikosteknisillesi
Monikon allatiivirikosteknisillemmeMonikon allatiivirikosteknisillenne
Monikon allatiivirikosteknisilleenMonikon allatiivirikosteknisillensä
EssiivirikosteknisenäEssiivirikosteknisenäni
EssiivirikosteknisenäsiEssiivirikosteknisenämme
EssiivirikosteknisenänneEssiivirikosteknisenään
EssiivirikosteknisenänsäMonikon essiivirikosteknisinä
Monikon essiivirikosteknisinäniMonikon essiivirikosteknisinäsi
Monikon essiivirikosteknisinämmeMonikon essiivirikosteknisinänne
Monikon essiivirikosteknisinäänMonikon essiivirikosteknisinänsä
TranslatiivirikostekniseksiTranslatiivirikosteknisekseni
TranslatiivirikostekniseksesiTranslatiivirikostekniseksemme
TranslatiivirikostekniseksenneTranslatiivirikosteknisekseen
TranslatiivirikostekniseksensäMonikon translatiivirikosteknisiksi
Monikon translatiivirikosteknisikseniMonikon translatiivirikosteknisiksesi
Monikon translatiivirikosteknisiksemmeMonikon translatiivirikosteknisiksenne
Monikon translatiivirikosteknisikseenMonikon translatiivirikosteknisiksensä
Monikon instruktiivirikosteknisinAbessiivirikosteknisettä
AbessiivirikosteknisettäniAbessiivirikosteknisettäsi
AbessiivirikosteknisettämmeAbessiivirikosteknisettänne
AbessiivirikosteknisettäänAbessiivirikosteknisettänsä
Monikon abessiivirikosteknisittäMonikon abessiivirikosteknisittäni
Monikon abessiivirikosteknisittäsiMonikon abessiivirikosteknisittämme
Monikon abessiivirikosteknisittänneMonikon abessiivirikosteknisittään
Monikon abessiivirikosteknisittänsäMonikon komitatiivirikosteknisine
Monikon komitatiivirikosteknisineniMonikon komitatiivirikosteknisinesi
Monikon komitatiivirikosteknisinemmeMonikon komitatiivirikosteknisinenne
Monikon komitatiivirikosteknisineenMonikon komitatiivirikosteknisinensä
KomparatiivirikosteknisempiSuperlatiivirikosteknisin
Monikon akkusatiivirikosteknisetMonikon akkusatiivirikostekniseni
Monikon akkusatiivirikosteknisesiMonikon akkusatiivirikosteknisemme
Monikon akkusatiivirikosteknisenneMonikon akkusatiivirikosteknisensä
AkkusatiivirikostekniseniAkkusatiivirikosteknisesi
AkkusatiivirikosteknisemmeAkkusatiivirikosteknisenne
Akkusatiivirikosteknisensä