Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
2.
  • ÄäntäminenUK
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkopiiskaniskutGenetiivipiiskaniskun
Monikon genetiivipiiskaniskujenPartitiivipiiskaniskua
Monikon partitiivipiiskaniskujaInessiivipiiskaniskussa
Monikon inessiivipiiskaniskuissaElatiivipiiskaniskusta
Monikon elatiivipiiskaniskuistaIllatiivipiiskaniskuun
Monikon illatiivipiiskaniskuihinAdessiivipiiskaniskulla
Monikon adessiivipiiskaniskuillaAblatiivipiiskaniskulta
Monikon ablatiivipiiskaniskuiltaAllatiivipiiskaniskulle
Monikon allatiivipiiskaniskuilleEssiivipiiskaniskuna
Monikon essiivipiiskaniskuinaTranslatiivipiiskaniskuksi
Monikon translatiivipiiskaniskuiksiMonikon instruktiivipiiskaniskuin
AbessiivipiiskaniskuttaMonikon abessiivipiiskaniskuitta
Monikon akkusatiivipiiskaniskut