Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Taivutusmuodot

MonikkouuvuttavatMonikkouuvuttavani
MonikkouuvuttavasiMonikkouuvuttavamme
MonikkouuvuttavanneMonikkouuvuttavansa
GenetiiviuuvuttavanGenetiiviuuvuttavani
GenetiiviuuvuttavasiGenetiiviuuvuttavamme
GenetiiviuuvuttavanneGenetiiviuuvuttavansa
Monikon genetiiviuuvuttavienMonikon genetiiviuuvuttavieni
Monikon genetiiviuuvuttaviesiMonikon genetiiviuuvuttaviemme
Monikon genetiiviuuvuttavienneMonikon genetiiviuuvuttaviensa
PartitiiviuuvuttavaaPartitiiviuuvuttavaani
PartitiiviuuvuttavaasiPartitiiviuuvuttavaamme
PartitiiviuuvuttavaannePartitiiviuuvuttavaansa
Monikon partitiiviuuvuttaviaMonikon partitiiviuuvuttaviani
Monikon partitiiviuuvuttaviasiMonikon partitiiviuuvuttaviamme
Monikon partitiiviuuvuttavianneMonikon partitiiviuuvuttaviaan
Monikon partitiiviuuvuttaviansaInessiiviuuvuttavassa
InessiiviuuvuttavassaniInessiiviuuvuttavassasi
InessiiviuuvuttavassammeInessiiviuuvuttavassanne
InessiiviuuvuttavassaanInessiiviuuvuttavassansa
Monikon inessiiviuuvuttavissaMonikon inessiiviuuvuttavissani
Monikon inessiiviuuvuttavissasiMonikon inessiiviuuvuttavissamme
Monikon inessiiviuuvuttavissanneMonikon inessiiviuuvuttavissaan
Monikon inessiiviuuvuttavissansaElatiiviuuvuttavasta
ElatiiviuuvuttavastaniElatiiviuuvuttavastasi
ElatiiviuuvuttavastammeElatiiviuuvuttavastanne
ElatiiviuuvuttavastaanElatiiviuuvuttavastansa
Monikon elatiiviuuvuttavistaMonikon elatiiviuuvuttavistani
Monikon elatiiviuuvuttavistasiMonikon elatiiviuuvuttavistamme
Monikon elatiiviuuvuttavistanneMonikon elatiiviuuvuttavistaan
Monikon elatiiviuuvuttavistansaIllatiiviuuvuttavaan
IllatiiviuuvuttavaaniIllatiiviuuvuttavaasi
IllatiiviuuvuttavaammeIllatiiviuuvuttavaanne
IllatiiviuuvuttavaansaMonikon illatiiviuuvuttaviin
Monikon illatiiviuuvuttaviiniMonikon illatiiviuuvuttaviisi
Monikon illatiiviuuvuttaviimmeMonikon illatiiviuuvuttaviinne
Monikon illatiiviuuvuttaviinsaAdessiiviuuvuttavalla
AdessiiviuuvuttavallaniAdessiiviuuvuttavallasi
AdessiiviuuvuttavallammeAdessiiviuuvuttavallanne
AdessiiviuuvuttavallaanAdessiiviuuvuttavallansa
Monikon adessiiviuuvuttavillaMonikon adessiiviuuvuttavillani
Monikon adessiiviuuvuttavillasiMonikon adessiiviuuvuttavillamme
Monikon adessiiviuuvuttavillanneMonikon adessiiviuuvuttavillaan
Monikon adessiiviuuvuttavillansaAblatiiviuuvuttavalta
AblatiiviuuvuttavaltaniAblatiiviuuvuttavaltasi
AblatiiviuuvuttavaltammeAblatiiviuuvuttavaltanne
AblatiiviuuvuttavaltaanAblatiiviuuvuttavaltansa
Monikon ablatiiviuuvuttaviltaMonikon ablatiiviuuvuttaviltani
Monikon ablatiiviuuvuttaviltasiMonikon ablatiiviuuvuttaviltamme
Monikon ablatiiviuuvuttaviltanneMonikon ablatiiviuuvuttaviltaan
Monikon ablatiiviuuvuttaviltansaAllatiiviuuvuttavalle
AllatiiviuuvuttavalleniAllatiiviuuvuttavallesi
AllatiiviuuvuttavallemmeAllatiiviuuvuttavallenne
AllatiiviuuvuttavalleenAllatiiviuuvuttavallensa
Monikon allatiiviuuvuttavilleMonikon allatiiviuuvuttavilleni
Monikon allatiiviuuvuttavillesiMonikon allatiiviuuvuttavillemme
Monikon allatiiviuuvuttavillenneMonikon allatiiviuuvuttavilleen
Monikon allatiiviuuvuttavillensaEssiiviuuvuttavana
EssiiviuuvuttavananiEssiiviuuvuttavanasi
EssiiviuuvuttavanammeEssiiviuuvuttavananne
EssiiviuuvuttavanaanEssiiviuuvuttavanansa
Monikon essiiviuuvuttavinaMonikon essiiviuuvuttavinani
Monikon essiiviuuvuttavinasiMonikon essiiviuuvuttavinamme
Monikon essiiviuuvuttavinanneMonikon essiiviuuvuttavinaan
Monikon essiiviuuvuttavinansaTranslatiiviuuvuttavaksi
TranslatiiviuuvuttavakseniTranslatiiviuuvuttavaksesi
TranslatiiviuuvuttavaksemmeTranslatiiviuuvuttavaksenne
TranslatiiviuuvuttavakseenTranslatiiviuuvuttavaksensa
Monikon translatiiviuuvuttaviksiMonikon translatiiviuuvuttavikseni
Monikon translatiiviuuvuttaviksesiMonikon translatiiviuuvuttaviksemme
Monikon translatiiviuuvuttaviksenneMonikon translatiiviuuvuttavikseen
Monikon translatiiviuuvuttaviksensaMonikon instruktiiviuuvuttavin
AbessiiviuuvuttavattaAbessiiviuuvuttavattani
AbessiiviuuvuttavattasiAbessiiviuuvuttavattamme
AbessiiviuuvuttavattanneAbessiiviuuvuttavattaan
AbessiiviuuvuttavattansaMonikon abessiiviuuvuttavitta
Monikon abessiiviuuvuttavittaniMonikon abessiiviuuvuttavittasi
Monikon abessiiviuuvuttavittammeMonikon abessiiviuuvuttavittanne
Monikon abessiiviuuvuttavittaanMonikon abessiiviuuvuttavittansa
Monikon komitatiiviuuvuttavineMonikon komitatiiviuuvuttavineni
Monikon komitatiiviuuvuttavinesiMonikon komitatiiviuuvuttavinemme
Monikon komitatiiviuuvuttavinenneMonikon komitatiiviuuvuttavineen
Monikon komitatiiviuuvuttavinensaMonikon akkusatiiviuuvuttavat
Monikon akkusatiiviuuvuttavaniMonikon akkusatiiviuuvuttavasi
Monikon akkusatiiviuuvuttavammeMonikon akkusatiiviuuvuttavanne
Monikon akkusatiiviuuvuttavansaAkkusatiiviuuvuttavani
AkkusatiiviuuvuttavasiAkkusatiiviuuvuttavamme
AkkusatiiviuuvuttavanneAkkusatiiviuuvuttavansa

Luokat