| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| espanja | falla |
| hollanti | breuk |
| ranska | faille |
| venäjä | сброс (sbros) |
| Monikko | lohkoliikunnot | Genetiivi | lohkoliikunnon |
| Monikon genetiivi | lohkoliikuntojen | Partitiivi | lohkoliikuntoa |
| Monikon partitiivi | lohkoliikuntoja | Inessiivi | lohkoliikunnossa |
| Monikon inessiivi | lohkoliikunnoissa | Elatiivi | lohkoliikunnosta |
| Monikon elatiivi | lohkoliikunnoista | Illatiivi | lohkoliikuntoon |
| Monikon illatiivi | lohkoliikuntoihin | Adessiivi | lohkoliikunnolla |
| Monikon adessiivi | lohkoliikunnoilla | Ablatiivi | lohkoliikunnolta |
| Monikon ablatiivi | lohkoliikunnoilta | Allatiivi | lohkoliikunnolle |
| Monikon allatiivi | lohkoliikunnoille | Essiivi | lohkoliikuntona |
| Monikon essiivi | lohkoliikuntoina | Translatiivi | lohkoliikunnoksi |
| Monikon translatiivi | lohkoliikunnoiksi | Monikon instruktiivi | lohkoliikunnoin |
| Abessiivi | lohkoliikunnotta | Monikon abessiivi | lohkoliikunnoitta |
| Monikon akkusatiivi | lohkoliikunnot |