Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | haamukivut | Genetiivi | haamukivun |
| Monikon genetiivi | haamukipujen | Partitiivi | haamukipua |
| Monikon partitiivi | haamukipuja | Inessiivi | haamukivussa |
| Monikon inessiivi | haamukivuissa | Elatiivi | haamukivusta |
| Monikon elatiivi | haamukivuista | Illatiivi | haamukipuun |
| Monikon illatiivi | haamukipuihin | Adessiivi | haamukivulla |
| Monikon adessiivi | haamukivuilla | Ablatiivi | haamukivulta |
| Monikon ablatiivi | haamukivuilta | Allatiivi | haamukivulle |
| Monikon allatiivi | haamukivuille | Essiivi | haamukipuna |
| Monikon essiivi | haamukipuina | Translatiivi | haamukivuksi |
| Monikon translatiivi | haamukivuiksi | Monikon instruktiivi | haamukivuin |
| Abessiivi | haamukivutta | Monikon abessiivi | haamukivuitta |
| Monikon akkusatiivi | haamukivut |