Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Määritelmät

Substantiivit

  1. tulovalitsin

Taivutusmuodot

MonikkomultiplekseritGenetiivimultiplekserin
Monikon genetiivimultiplekserienMonikon genetiivimultipleksereiden
Monikon genetiivimultipleksereittenPartitiivimultiplekseriä
Monikon partitiivimultipleksereitäMonikon partitiivimultiplekserejä
InessiivimultiplekserissäMonikon inessiivimultipleksereissä
ElatiivimultiplekseristäMonikon elatiivimultipleksereistä
IllatiivimultiplekseriinMonikon illatiivimultipleksereihin
AdessiivimultiplekserilläMonikon adessiivimultipleksereillä
AblatiivimultiplekseriltäMonikon ablatiivimultipleksereiltä
AllatiivimultiplekserilleMonikon allatiivimultipleksereille
EssiivimultiplekserinäMonikon essiivimultipleksereinä
TranslatiivimultiplekseriksiMonikon translatiivimultipleksereiksi
Monikon instruktiivimultipleksereinAbessiivimultiplekserittä
Monikon abessiivimultipleksereittäMonikon akkusatiivimultiplekserit