Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokiskurikorotGenetiivikiskurikoron
Monikon genetiivikiskurikorkojenPartitiivikiskurikorkoa
Monikon partitiivikiskurikorkojaInessiivikiskurikorossa
Monikon inessiivikiskurikoroissaElatiivikiskurikorosta
Monikon elatiivikiskurikoroistaIllatiivikiskurikorkoon
Monikon illatiivikiskurikorkoihinAdessiivikiskurikorolla
Monikon adessiivikiskurikoroillaAblatiivikiskurikorolta
Monikon ablatiivikiskurikoroiltaAllatiivikiskurikorolle
Monikon allatiivikiskurikoroilleEssiivikiskurikorkona
Monikon essiivikiskurikorkoinaTranslatiivikiskurikoroksi
Monikon translatiivikiskurikoroiksiMonikon instruktiivikiskurikoroin
AbessiivikiskurikorottaMonikon abessiivikiskurikoroitta
Monikon akkusatiivikiskurikorot