Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoehkäisemisetGenetiiviehkäisemisen
Monikon genetiiviehkäisemistenMonikon genetiiviehkäisemisien
PartitiiviehkäisemistäMonikon partitiiviehkäisemisiä
InessiiviehkäisemisessäMonikon inessiiviehkäisemisissä
ElatiiviehkäisemisestäMonikon elatiiviehkäisemisistä
IllatiiviehkäisemiseenMonikon illatiiviehkäisemisiin
AdessiiviehkäisemiselläMonikon adessiiviehkäisemisillä
AblatiiviehkäisemiseltäMonikon ablatiiviehkäisemisiltä
AllatiiviehkäisemiselleMonikon allatiiviehkäisemisille
EssiiviehkäisemisenäMonikon essiiviehkäisemisinä
TranslatiiviehkäisemiseksiMonikon translatiiviehkäisemisiksi
Monikon instruktiiviehkäisemisinAbessiiviehkäisemisettä
Monikon abessiiviehkäisemisittäMonikon akkusatiiviehkäisemiset