Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
leathery
US
Substantiivit
2.
skinlike
Määritelmät
Substantiivi
nahan
kaltainen
nahkaa
muistuttava
Taivutusmuodot
Monikko
nahkamaiset
Monikko
nahkamaiseni
Monikko
nahkamaisesi
Monikko
nahkamaisemme
Monikko
nahkamaisenne
Monikko
nahkamaisensa
Genetiivi
nahkamaisen
Genetiivi
nahkamaiseni
Genetiivi
nahkamaisesi
Genetiivi
nahkamaisemme
Genetiivi
nahkamaisenne
Genetiivi
nahkamaisensa
Monikon genetiivi
nahkamaisten
Monikon genetiivi
nahkamaisien
Monikon genetiivi
nahkamaisteni
Monikon genetiivi
nahkamaisieni
Monikon genetiivi
nahkamaistesi
Monikon genetiivi
nahkamaisiesi
Monikon genetiivi
nahkamaistemme
Monikon genetiivi
nahkamaisiemme
Monikon genetiivi
nahkamaistenne
Monikon genetiivi
nahkamaisienne
Monikon genetiivi
nahkamaistensa
Monikon genetiivi
nahkamaisiensa
Partitiivi
nahkamaista
Partitiivi
nahkamaistani
Partitiivi
nahkamaistasi
Partitiivi
nahkamaistamme
Partitiivi
nahkamaistanne
Partitiivi
nahkamaistaan
Partitiivi
nahkamaistansa
Monikon partitiivi
nahkamaisia
Monikon partitiivi
nahkamaisiani
Monikon partitiivi
nahkamaisiasi
Monikon partitiivi
nahkamaisiamme
Monikon partitiivi
nahkamaisianne
Monikon partitiivi
nahkamaisiaan
Monikon partitiivi
nahkamaisiansa
Inessiivi
nahkamaisessa
Inessiivi
nahkamaisessani
Inessiivi
nahkamaisessasi
Inessiivi
nahkamaisessamme
Inessiivi
nahkamaisessanne
Inessiivi
nahkamaisessaan
Inessiivi
nahkamaisessansa
Monikon inessiivi
nahkamaisissa
Monikon inessiivi
nahkamaisissani
Monikon inessiivi
nahkamaisissasi
Monikon inessiivi
nahkamaisissamme
Monikon inessiivi
nahkamaisissanne
Monikon inessiivi
nahkamaisissaan
Monikon inessiivi
nahkamaisissansa
Elatiivi
nahkamaisesta
Elatiivi
nahkamaisestani
Elatiivi
nahkamaisestasi
Elatiivi
nahkamaisestamme
Elatiivi
nahkamaisestanne
Elatiivi
nahkamaisestaan
Elatiivi
nahkamaisestansa
Monikon elatiivi
nahkamaisista
Monikon elatiivi
nahkamaisistani
Monikon elatiivi
nahkamaisistasi
Monikon elatiivi
nahkamaisistamme
Monikon elatiivi
nahkamaisistanne
Monikon elatiivi
nahkamaisistaan
Monikon elatiivi
nahkamaisistansa
Illatiivi
nahkamaiseen
Illatiivi
nahkamaiseeni
Illatiivi
nahkamaiseesi
Illatiivi
nahkamaiseemme
Illatiivi
nahkamaiseenne
Illatiivi
nahkamaiseensa
Monikon illatiivi
nahkamaisiin
Monikon illatiivi
nahkamaisiini
Monikon illatiivi
nahkamaisiisi
Monikon illatiivi
nahkamaisiimme
Monikon illatiivi
nahkamaisiinne
Monikon illatiivi
nahkamaisiinsa
Adessiivi
nahkamaisella
Adessiivi
nahkamaisellani
Adessiivi
nahkamaisellasi
Adessiivi
nahkamaisellamme
Adessiivi
nahkamaisellanne
Adessiivi
nahkamaisellaan
Adessiivi
nahkamaisellansa
Monikon adessiivi
nahkamaisilla
Monikon adessiivi
nahkamaisillani
Monikon adessiivi
nahkamaisillasi
Monikon adessiivi
nahkamaisillamme
Monikon adessiivi
nahkamaisillanne
Monikon adessiivi
nahkamaisillaan
Monikon adessiivi
nahkamaisillansa
Ablatiivi
nahkamaiselta
Ablatiivi
nahkamaiseltani
Ablatiivi
nahkamaiseltasi
Ablatiivi
nahkamaiseltamme
Ablatiivi
nahkamaiseltanne
Ablatiivi
nahkamaiseltaan
Ablatiivi
nahkamaiseltansa
Monikon ablatiivi
nahkamaisilta
Monikon ablatiivi
nahkamaisiltani
Monikon ablatiivi
nahkamaisiltasi
Monikon ablatiivi
nahkamaisiltamme
Monikon ablatiivi
nahkamaisiltanne
Monikon ablatiivi
nahkamaisiltaan
Monikon ablatiivi
nahkamaisiltansa
Allatiivi
nahkamaiselle
Allatiivi
nahkamaiselleni
Allatiivi
nahkamaisellesi
Allatiivi
nahkamaisellemme
Allatiivi
nahkamaisellenne
Allatiivi
nahkamaiselleen
Allatiivi
nahkamaisellensa
Monikon allatiivi
nahkamaisille
Monikon allatiivi
nahkamaisilleni
Monikon allatiivi
nahkamaisillesi
Monikon allatiivi
nahkamaisillemme
Monikon allatiivi
nahkamaisillenne
Monikon allatiivi
nahkamaisilleen
Monikon allatiivi
nahkamaisillensa
Essiivi
nahkamaisena
Essiivi
nahkamaisenani
Essiivi
nahkamaisenasi
Essiivi
nahkamaisenamme
Essiivi
nahkamaisenanne
Essiivi
nahkamaisenaan
Essiivi
nahkamaisenansa
Monikon essiivi
nahkamaisina
Monikon essiivi
nahkamaisinani
Monikon essiivi
nahkamaisinasi
Monikon essiivi
nahkamaisinamme
Monikon essiivi
nahkamaisinanne
Monikon essiivi
nahkamaisinaan
Monikon essiivi
nahkamaisinansa
Translatiivi
nahkamaiseksi
Translatiivi
nahkamaisekseni
Translatiivi
nahkamaiseksesi
Translatiivi
nahkamaiseksemme
Translatiivi
nahkamaiseksenne
Translatiivi
nahkamaisekseen
Translatiivi
nahkamaiseksensa
Monikon translatiivi
nahkamaisiksi
Monikon translatiivi
nahkamaisikseni
Monikon translatiivi
nahkamaisiksesi
Monikon translatiivi
nahkamaisiksemme
Monikon translatiivi
nahkamaisiksenne
Monikon translatiivi
nahkamaisikseen
Monikon translatiivi
nahkamaisiksensa
Monikon instruktiivi
nahkamaisin
Abessiivi
nahkamaisetta
Abessiivi
nahkamaisettani
Abessiivi
nahkamaisettasi
Abessiivi
nahkamaisettamme
Abessiivi
nahkamaisettanne
Abessiivi
nahkamaisettaan
Abessiivi
nahkamaisettansa
Monikon abessiivi
nahkamaisitta
Monikon abessiivi
nahkamaisittani
Monikon abessiivi
nahkamaisittasi
Monikon abessiivi
nahkamaisittamme
Monikon abessiivi
nahkamaisittanne
Monikon abessiivi
nahkamaisittaan
Monikon abessiivi
nahkamaisittansa
Monikon komitatiivi
nahkamaisine
Monikon komitatiivi
nahkamaisineni
Monikon komitatiivi
nahkamaisinesi
Monikon komitatiivi
nahkamaisinemme
Monikon komitatiivi
nahkamaisinenne
Monikon komitatiivi
nahkamaisineen
Monikon komitatiivi
nahkamaisinensa
Monikon akkusatiivi
nahkamaiset
Monikon akkusatiivi
nahkamaiseni
Monikon akkusatiivi
nahkamaisesi
Monikon akkusatiivi
nahkamaisemme
Monikon akkusatiivi
nahkamaisenne
Monikon akkusatiivi
nahkamaisensa
Akkusatiivi
nahkamaiseni
Akkusatiivi
nahkamaisesi
Akkusatiivi
nahkamaisemme
Akkusatiivi
nahkamaisenne
Akkusatiivi
nahkamaisensa
Luokat
Adjektiivit