Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
Substantiivit
2.

Määritelmät

Substantiivi

  1. nahan kaltainen
  2. nahkaa muistuttava

Taivutusmuodot

MonikkonahkamaisetMonikkonahkamaiseni
MonikkonahkamaisesiMonikkonahkamaisemme
MonikkonahkamaisenneMonikkonahkamaisensa
GenetiivinahkamaisenGenetiivinahkamaiseni
GenetiivinahkamaisesiGenetiivinahkamaisemme
GenetiivinahkamaisenneGenetiivinahkamaisensa
Monikon genetiivinahkamaistenMonikon genetiivinahkamaisien
Monikon genetiivinahkamaisteniMonikon genetiivinahkamaisieni
Monikon genetiivinahkamaistesiMonikon genetiivinahkamaisiesi
Monikon genetiivinahkamaistemmeMonikon genetiivinahkamaisiemme
Monikon genetiivinahkamaistenneMonikon genetiivinahkamaisienne
Monikon genetiivinahkamaistensaMonikon genetiivinahkamaisiensa
PartitiivinahkamaistaPartitiivinahkamaistani
PartitiivinahkamaistasiPartitiivinahkamaistamme
PartitiivinahkamaistannePartitiivinahkamaistaan
PartitiivinahkamaistansaMonikon partitiivinahkamaisia
Monikon partitiivinahkamaisianiMonikon partitiivinahkamaisiasi
Monikon partitiivinahkamaisiammeMonikon partitiivinahkamaisianne
Monikon partitiivinahkamaisiaanMonikon partitiivinahkamaisiansa
InessiivinahkamaisessaInessiivinahkamaisessani
InessiivinahkamaisessasiInessiivinahkamaisessamme
InessiivinahkamaisessanneInessiivinahkamaisessaan
InessiivinahkamaisessansaMonikon inessiivinahkamaisissa
Monikon inessiivinahkamaisissaniMonikon inessiivinahkamaisissasi
Monikon inessiivinahkamaisissammeMonikon inessiivinahkamaisissanne
Monikon inessiivinahkamaisissaanMonikon inessiivinahkamaisissansa
ElatiivinahkamaisestaElatiivinahkamaisestani
ElatiivinahkamaisestasiElatiivinahkamaisestamme
ElatiivinahkamaisestanneElatiivinahkamaisestaan
ElatiivinahkamaisestansaMonikon elatiivinahkamaisista
Monikon elatiivinahkamaisistaniMonikon elatiivinahkamaisistasi
Monikon elatiivinahkamaisistammeMonikon elatiivinahkamaisistanne
Monikon elatiivinahkamaisistaanMonikon elatiivinahkamaisistansa
IllatiivinahkamaiseenIllatiivinahkamaiseeni
IllatiivinahkamaiseesiIllatiivinahkamaiseemme
IllatiivinahkamaiseenneIllatiivinahkamaiseensa
Monikon illatiivinahkamaisiinMonikon illatiivinahkamaisiini
Monikon illatiivinahkamaisiisiMonikon illatiivinahkamaisiimme
Monikon illatiivinahkamaisiinneMonikon illatiivinahkamaisiinsa
AdessiivinahkamaisellaAdessiivinahkamaisellani
AdessiivinahkamaisellasiAdessiivinahkamaisellamme
AdessiivinahkamaisellanneAdessiivinahkamaisellaan
AdessiivinahkamaisellansaMonikon adessiivinahkamaisilla
Monikon adessiivinahkamaisillaniMonikon adessiivinahkamaisillasi
Monikon adessiivinahkamaisillammeMonikon adessiivinahkamaisillanne
Monikon adessiivinahkamaisillaanMonikon adessiivinahkamaisillansa
AblatiivinahkamaiseltaAblatiivinahkamaiseltani
AblatiivinahkamaiseltasiAblatiivinahkamaiseltamme
AblatiivinahkamaiseltanneAblatiivinahkamaiseltaan
AblatiivinahkamaiseltansaMonikon ablatiivinahkamaisilta
Monikon ablatiivinahkamaisiltaniMonikon ablatiivinahkamaisiltasi
Monikon ablatiivinahkamaisiltammeMonikon ablatiivinahkamaisiltanne
Monikon ablatiivinahkamaisiltaanMonikon ablatiivinahkamaisiltansa
AllatiivinahkamaiselleAllatiivinahkamaiselleni
AllatiivinahkamaisellesiAllatiivinahkamaisellemme
AllatiivinahkamaisellenneAllatiivinahkamaiselleen
AllatiivinahkamaisellensaMonikon allatiivinahkamaisille
Monikon allatiivinahkamaisilleniMonikon allatiivinahkamaisillesi
Monikon allatiivinahkamaisillemmeMonikon allatiivinahkamaisillenne
Monikon allatiivinahkamaisilleenMonikon allatiivinahkamaisillensa
EssiivinahkamaisenaEssiivinahkamaisenani
EssiivinahkamaisenasiEssiivinahkamaisenamme
EssiivinahkamaisenanneEssiivinahkamaisenaan
EssiivinahkamaisenansaMonikon essiivinahkamaisina
Monikon essiivinahkamaisinaniMonikon essiivinahkamaisinasi
Monikon essiivinahkamaisinammeMonikon essiivinahkamaisinanne
Monikon essiivinahkamaisinaanMonikon essiivinahkamaisinansa
TranslatiivinahkamaiseksiTranslatiivinahkamaisekseni
TranslatiivinahkamaiseksesiTranslatiivinahkamaiseksemme
TranslatiivinahkamaiseksenneTranslatiivinahkamaisekseen
TranslatiivinahkamaiseksensaMonikon translatiivinahkamaisiksi
Monikon translatiivinahkamaisikseniMonikon translatiivinahkamaisiksesi
Monikon translatiivinahkamaisiksemmeMonikon translatiivinahkamaisiksenne
Monikon translatiivinahkamaisikseenMonikon translatiivinahkamaisiksensa
Monikon instruktiivinahkamaisinAbessiivinahkamaisetta
AbessiivinahkamaisettaniAbessiivinahkamaisettasi
AbessiivinahkamaisettammeAbessiivinahkamaisettanne
AbessiivinahkamaisettaanAbessiivinahkamaisettansa
Monikon abessiivinahkamaisittaMonikon abessiivinahkamaisittani
Monikon abessiivinahkamaisittasiMonikon abessiivinahkamaisittamme
Monikon abessiivinahkamaisittanneMonikon abessiivinahkamaisittaan
Monikon abessiivinahkamaisittansaMonikon komitatiivinahkamaisine
Monikon komitatiivinahkamaisineniMonikon komitatiivinahkamaisinesi
Monikon komitatiivinahkamaisinemmeMonikon komitatiivinahkamaisinenne
Monikon komitatiivinahkamaisineenMonikon komitatiivinahkamaisinensa
Monikon akkusatiivinahkamaisetMonikon akkusatiivinahkamaiseni
Monikon akkusatiivinahkamaisesiMonikon akkusatiivinahkamaisemme
Monikon akkusatiivinahkamaisenneMonikon akkusatiivinahkamaisensa
AkkusatiivinahkamaiseniAkkusatiivinahkamaisesi
AkkusatiivinahkamaisemmeAkkusatiivinahkamaisenne
Akkusatiivinahkamaisensa

Luokat