Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
Finnish Swede
Taivutusmuodot
Monikko
ruotsinsuomalaiset
Monikko
ruotsinsuomalaiseni
Monikko
ruotsinsuomalaisesi
Monikko
ruotsinsuomalaisemme
Monikko
ruotsinsuomalaisenne
Monikko
ruotsinsuomalaisensa
Genetiivi
ruotsinsuomalaisen
Genetiivi
ruotsinsuomalaiseni
Genetiivi
ruotsinsuomalaisesi
Genetiivi
ruotsinsuomalaisemme
Genetiivi
ruotsinsuomalaisenne
Genetiivi
ruotsinsuomalaisensa
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisten
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisien
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisteni
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisieni
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaistesi
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisiesi
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaistemme
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisiemme
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaistenne
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisienne
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaistensa
Monikon genetiivi
ruotsinsuomalaisiensa
Partitiivi
ruotsinsuomalaista
Partitiivi
ruotsinsuomalaistani
Partitiivi
ruotsinsuomalaistasi
Partitiivi
ruotsinsuomalaistamme
Partitiivi
ruotsinsuomalaistanne
Partitiivi
ruotsinsuomalaistaan
Partitiivi
ruotsinsuomalaistansa
Monikon partitiivi
ruotsinsuomalaisia
Monikon partitiivi
ruotsinsuomalaisiani
Monikon partitiivi
ruotsinsuomalaisiasi
Monikon partitiivi
ruotsinsuomalaisiamme
Monikon partitiivi
ruotsinsuomalaisianne
Monikon partitiivi
ruotsinsuomalaisiaan
Monikon partitiivi
ruotsinsuomalaisiansa
Inessiivi
ruotsinsuomalaisessa
Inessiivi
ruotsinsuomalaisessani
Inessiivi
ruotsinsuomalaisessasi
Inessiivi
ruotsinsuomalaisessamme
Inessiivi
ruotsinsuomalaisessanne
Inessiivi
ruotsinsuomalaisessaan
Inessiivi
ruotsinsuomalaisessansa
Monikon inessiivi
ruotsinsuomalaisissa
Monikon inessiivi
ruotsinsuomalaisissani
Monikon inessiivi
ruotsinsuomalaisissasi
Monikon inessiivi
ruotsinsuomalaisissamme
Monikon inessiivi
ruotsinsuomalaisissanne
Monikon inessiivi
ruotsinsuomalaisissaan
Monikon inessiivi
ruotsinsuomalaisissansa
Elatiivi
ruotsinsuomalaisesta
Elatiivi
ruotsinsuomalaisestani
Elatiivi
ruotsinsuomalaisestasi
Elatiivi
ruotsinsuomalaisestamme
Elatiivi
ruotsinsuomalaisestanne
Elatiivi
ruotsinsuomalaisestaan
Elatiivi
ruotsinsuomalaisestansa
Monikon elatiivi
ruotsinsuomalaisista
Monikon elatiivi
ruotsinsuomalaisistani
Monikon elatiivi
ruotsinsuomalaisistasi
Monikon elatiivi
ruotsinsuomalaisistamme
Monikon elatiivi
ruotsinsuomalaisistanne
Monikon elatiivi
ruotsinsuomalaisistaan
Monikon elatiivi
ruotsinsuomalaisistansa
Illatiivi
ruotsinsuomalaiseen
Illatiivi
ruotsinsuomalaiseeni
Illatiivi
ruotsinsuomalaiseesi
Illatiivi
ruotsinsuomalaiseemme
Illatiivi
ruotsinsuomalaiseenne
Illatiivi
ruotsinsuomalaiseensa
Monikon illatiivi
ruotsinsuomalaisiin
Monikon illatiivi
ruotsinsuomalaisiini
Monikon illatiivi
ruotsinsuomalaisiisi
Monikon illatiivi
ruotsinsuomalaisiimme
Monikon illatiivi
ruotsinsuomalaisiinne
Monikon illatiivi
ruotsinsuomalaisiinsa
Adessiivi
ruotsinsuomalaisella
Adessiivi
ruotsinsuomalaisellani
Adessiivi
ruotsinsuomalaisellasi
Adessiivi
ruotsinsuomalaisellamme
Adessiivi
ruotsinsuomalaisellanne
Adessiivi
ruotsinsuomalaisellaan
Adessiivi
ruotsinsuomalaisellansa
Monikon adessiivi
ruotsinsuomalaisilla
Monikon adessiivi
ruotsinsuomalaisillani
Monikon adessiivi
ruotsinsuomalaisillasi
Monikon adessiivi
ruotsinsuomalaisillamme
Monikon adessiivi
ruotsinsuomalaisillanne
Monikon adessiivi
ruotsinsuomalaisillaan
Monikon adessiivi
ruotsinsuomalaisillansa
Ablatiivi
ruotsinsuomalaiselta
Ablatiivi
ruotsinsuomalaiseltani
Ablatiivi
ruotsinsuomalaiseltasi
Ablatiivi
ruotsinsuomalaiseltamme
Ablatiivi
ruotsinsuomalaiseltanne
Ablatiivi
ruotsinsuomalaiseltaan
Ablatiivi
ruotsinsuomalaiseltansa
Monikon ablatiivi
ruotsinsuomalaisilta
Monikon ablatiivi
ruotsinsuomalaisiltani
Monikon ablatiivi
ruotsinsuomalaisiltasi
Monikon ablatiivi
ruotsinsuomalaisiltamme
Monikon ablatiivi
ruotsinsuomalaisiltanne
Monikon ablatiivi
ruotsinsuomalaisiltaan
Monikon ablatiivi
ruotsinsuomalaisiltansa
Allatiivi
ruotsinsuomalaiselle
Allatiivi
ruotsinsuomalaiselleni
Allatiivi
ruotsinsuomalaisellesi
Allatiivi
ruotsinsuomalaisellemme
Allatiivi
ruotsinsuomalaisellenne
Allatiivi
ruotsinsuomalaiselleen
Allatiivi
ruotsinsuomalaisellensa
Monikon allatiivi
ruotsinsuomalaisille
Monikon allatiivi
ruotsinsuomalaisilleni
Monikon allatiivi
ruotsinsuomalaisillesi
Monikon allatiivi
ruotsinsuomalaisillemme
Monikon allatiivi
ruotsinsuomalaisillenne
Monikon allatiivi
ruotsinsuomalaisilleen
Monikon allatiivi
ruotsinsuomalaisillensa
Essiivi
ruotsinsuomalaisena
Essiivi
ruotsinsuomalaisenani
Essiivi
ruotsinsuomalaisenasi
Essiivi
ruotsinsuomalaisenamme
Essiivi
ruotsinsuomalaisenanne
Essiivi
ruotsinsuomalaisenaan
Essiivi
ruotsinsuomalaisenansa
Monikon essiivi
ruotsinsuomalaisina
Monikon essiivi
ruotsinsuomalaisinani
Monikon essiivi
ruotsinsuomalaisinasi
Monikon essiivi
ruotsinsuomalaisinamme
Monikon essiivi
ruotsinsuomalaisinanne
Monikon essiivi
ruotsinsuomalaisinaan
Monikon essiivi
ruotsinsuomalaisinansa
Translatiivi
ruotsinsuomalaiseksi
Translatiivi
ruotsinsuomalaisekseni
Translatiivi
ruotsinsuomalaiseksesi
Translatiivi
ruotsinsuomalaiseksemme
Translatiivi
ruotsinsuomalaiseksenne
Translatiivi
ruotsinsuomalaisekseen
Translatiivi
ruotsinsuomalaiseksensa
Monikon translatiivi
ruotsinsuomalaisiksi
Monikon translatiivi
ruotsinsuomalaisikseni
Monikon translatiivi
ruotsinsuomalaisiksesi
Monikon translatiivi
ruotsinsuomalaisiksemme
Monikon translatiivi
ruotsinsuomalaisiksenne
Monikon translatiivi
ruotsinsuomalaisikseen
Monikon translatiivi
ruotsinsuomalaisiksensa
Monikon instruktiivi
ruotsinsuomalaisin
Abessiivi
ruotsinsuomalaisetta
Abessiivi
ruotsinsuomalaisettani
Abessiivi
ruotsinsuomalaisettasi
Abessiivi
ruotsinsuomalaisettamme
Abessiivi
ruotsinsuomalaisettanne
Abessiivi
ruotsinsuomalaisettaan
Abessiivi
ruotsinsuomalaisettansa
Monikon abessiivi
ruotsinsuomalaisitta
Monikon abessiivi
ruotsinsuomalaisittani
Monikon abessiivi
ruotsinsuomalaisittasi
Monikon abessiivi
ruotsinsuomalaisittamme
Monikon abessiivi
ruotsinsuomalaisittanne
Monikon abessiivi
ruotsinsuomalaisittaan
Monikon abessiivi
ruotsinsuomalaisittansa
Monikon komitatiivi
ruotsinsuomalaisine
Monikon komitatiivi
ruotsinsuomalaisineni
Monikon komitatiivi
ruotsinsuomalaisinesi
Monikon komitatiivi
ruotsinsuomalaisinemme
Monikon komitatiivi
ruotsinsuomalaisinenne
Monikon komitatiivi
ruotsinsuomalaisineen
Monikon komitatiivi
ruotsinsuomalaisinensa
Monikon akkusatiivi
ruotsinsuomalaiset
Monikon akkusatiivi
ruotsinsuomalaiseni
Monikon akkusatiivi
ruotsinsuomalaisesi
Monikon akkusatiivi
ruotsinsuomalaisemme
Monikon akkusatiivi
ruotsinsuomalaisenne
Monikon akkusatiivi
ruotsinsuomalaisensa
Akkusatiivi
ruotsinsuomalaiseni
Akkusatiivi
ruotsinsuomalaisesi
Akkusatiivi
ruotsinsuomalaisemme
Akkusatiivi
ruotsinsuomalaisenne
Akkusatiivi
ruotsinsuomalaisensa
Luokat
Adjektiivit
Substantiivit
Yhdyssanat