Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenssepelöinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenssepelöit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenssepelöiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenssepelöimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenssepelöitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenssepelöivät
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektisepelöinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektisepelöit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektisepelöiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektisepelöimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektisepelöitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektisepelöivät
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenssepelöisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenssepelöisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenssepelöisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenssepelöisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenssepelöisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenssepelöisivät
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenssepelöiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenssepelöiköön
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenssepelöikäämmeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenssepelöikää
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenssepelöiköötYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenssepelöinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenssepelöinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenssepelöinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenssepelöinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenssepelöinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenssepelöinevät