Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈmintːuˌteː/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkominttuteetGenetiiviminttuteen
Monikon genetiiviminttuteidenMonikon genetiiviminttuteitten
PartitiiviminttuteetäMonikon partitiiviminttuteitä
InessiiviminttuteessäMonikon inessiiviminttuteissä
ElatiiviminttuteestäMonikon elatiiviminttuteistä
IllatiiviminttuteehenMonikon illatiiviminttuteihin
AdessiiviminttuteelläMonikon adessiiviminttuteillä
AblatiiviminttuteeltäMonikon ablatiiviminttuteiltä
AllatiiviminttuteelleMonikon allatiiviminttuteille
EssiiviminttuteenäMonikon essiiviminttuteinä
TranslatiiviminttuteeksiMonikon translatiiviminttuteiksi
Monikon instruktiiviminttuteinAbessiiviminttuteettä
Monikon abessiiviminttuteittäMonikon akkusatiiviminttuteet

Luokat