Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ruotsi
fullgod
Taivutusmuodot
Monikko
täysikelpoiset
Monikko
täysikelpoiseni
Monikko
täysikelpoisesi
Monikko
täysikelpoisemme
Monikko
täysikelpoisenne
Monikko
täysikelpoisensa
Genetiivi
täysikelpoisen
Genetiivi
täysikelpoiseni
Genetiivi
täysikelpoisesi
Genetiivi
täysikelpoisemme
Genetiivi
täysikelpoisenne
Genetiivi
täysikelpoisensa
Monikon genetiivi
täysikelpoisten
Monikon genetiivi
täysikelpoisien
Monikon genetiivi
täysikelpoisteni
Monikon genetiivi
täysikelpoisieni
Monikon genetiivi
täysikelpoistesi
Monikon genetiivi
täysikelpoisiesi
Monikon genetiivi
täysikelpoistemme
Monikon genetiivi
täysikelpoisiemme
Monikon genetiivi
täysikelpoistenne
Monikon genetiivi
täysikelpoisienne
Monikon genetiivi
täysikelpoistensa
Monikon genetiivi
täysikelpoisiensa
Partitiivi
täysikelpoista
Partitiivi
täysikelpoistani
Partitiivi
täysikelpoistasi
Partitiivi
täysikelpoistamme
Partitiivi
täysikelpoistanne
Partitiivi
täysikelpoistaan
Partitiivi
täysikelpoistansa
Monikon partitiivi
täysikelpoisia
Monikon partitiivi
täysikelpoisiani
Monikon partitiivi
täysikelpoisiasi
Monikon partitiivi
täysikelpoisiamme
Monikon partitiivi
täysikelpoisianne
Monikon partitiivi
täysikelpoisiaan
Monikon partitiivi
täysikelpoisiansa
Inessiivi
täysikelpoisessa
Inessiivi
täysikelpoisessani
Inessiivi
täysikelpoisessasi
Inessiivi
täysikelpoisessamme
Inessiivi
täysikelpoisessanne
Inessiivi
täysikelpoisessaan
Inessiivi
täysikelpoisessansa
Monikon inessiivi
täysikelpoisissa
Monikon inessiivi
täysikelpoisissani
Monikon inessiivi
täysikelpoisissasi
Monikon inessiivi
täysikelpoisissamme
Monikon inessiivi
täysikelpoisissanne
Monikon inessiivi
täysikelpoisissaan
Monikon inessiivi
täysikelpoisissansa
Elatiivi
täysikelpoisesta
Elatiivi
täysikelpoisestani
Elatiivi
täysikelpoisestasi
Elatiivi
täysikelpoisestamme
Elatiivi
täysikelpoisestanne
Elatiivi
täysikelpoisestaan
Elatiivi
täysikelpoisestansa
Monikon elatiivi
täysikelpoisista
Monikon elatiivi
täysikelpoisistani
Monikon elatiivi
täysikelpoisistasi
Monikon elatiivi
täysikelpoisistamme
Monikon elatiivi
täysikelpoisistanne
Monikon elatiivi
täysikelpoisistaan
Monikon elatiivi
täysikelpoisistansa
Illatiivi
täysikelpoiseen
Illatiivi
täysikelpoiseeni
Illatiivi
täysikelpoiseesi
Illatiivi
täysikelpoiseemme
Illatiivi
täysikelpoiseenne
Illatiivi
täysikelpoiseensa
Monikon illatiivi
täysikelpoisiin
Monikon illatiivi
täysikelpoisiini
Monikon illatiivi
täysikelpoisiisi
Monikon illatiivi
täysikelpoisiimme
Monikon illatiivi
täysikelpoisiinne
Monikon illatiivi
täysikelpoisiinsa
Adessiivi
täysikelpoisella
Adessiivi
täysikelpoisellani
Adessiivi
täysikelpoisellasi
Adessiivi
täysikelpoisellamme
Adessiivi
täysikelpoisellanne
Adessiivi
täysikelpoisellaan
Adessiivi
täysikelpoisellansa
Monikon adessiivi
täysikelpoisilla
Monikon adessiivi
täysikelpoisillani
Monikon adessiivi
täysikelpoisillasi
Monikon adessiivi
täysikelpoisillamme
Monikon adessiivi
täysikelpoisillanne
Monikon adessiivi
täysikelpoisillaan
Monikon adessiivi
täysikelpoisillansa
Ablatiivi
täysikelpoiselta
Ablatiivi
täysikelpoiseltani
Ablatiivi
täysikelpoiseltasi
Ablatiivi
täysikelpoiseltamme
Ablatiivi
täysikelpoiseltanne
Ablatiivi
täysikelpoiseltaan
Ablatiivi
täysikelpoiseltansa
Monikon ablatiivi
täysikelpoisilta
Monikon ablatiivi
täysikelpoisiltani
Monikon ablatiivi
täysikelpoisiltasi
Monikon ablatiivi
täysikelpoisiltamme
Monikon ablatiivi
täysikelpoisiltanne
Monikon ablatiivi
täysikelpoisiltaan
Monikon ablatiivi
täysikelpoisiltansa
Allatiivi
täysikelpoiselle
Allatiivi
täysikelpoiselleni
Allatiivi
täysikelpoisellesi
Allatiivi
täysikelpoisellemme
Allatiivi
täysikelpoisellenne
Allatiivi
täysikelpoiselleen
Allatiivi
täysikelpoisellensa
Monikon allatiivi
täysikelpoisille
Monikon allatiivi
täysikelpoisilleni
Monikon allatiivi
täysikelpoisillesi
Monikon allatiivi
täysikelpoisillemme
Monikon allatiivi
täysikelpoisillenne
Monikon allatiivi
täysikelpoisilleen
Monikon allatiivi
täysikelpoisillensa
Essiivi
täysikelpoisena
Essiivi
täysikelpoisenani
Essiivi
täysikelpoisenasi
Essiivi
täysikelpoisenamme
Essiivi
täysikelpoisenanne
Essiivi
täysikelpoisenaan
Essiivi
täysikelpoisenansa
Monikon essiivi
täysikelpoisina
Monikon essiivi
täysikelpoisinani
Monikon essiivi
täysikelpoisinasi
Monikon essiivi
täysikelpoisinamme
Monikon essiivi
täysikelpoisinanne
Monikon essiivi
täysikelpoisinaan
Monikon essiivi
täysikelpoisinansa
Translatiivi
täysikelpoiseksi
Translatiivi
täysikelpoisekseni
Translatiivi
täysikelpoiseksesi
Translatiivi
täysikelpoiseksemme
Translatiivi
täysikelpoiseksenne
Translatiivi
täysikelpoisekseen
Translatiivi
täysikelpoiseksensa
Monikon translatiivi
täysikelpoisiksi
Monikon translatiivi
täysikelpoisikseni
Monikon translatiivi
täysikelpoisiksesi
Monikon translatiivi
täysikelpoisiksemme
Monikon translatiivi
täysikelpoisiksenne
Monikon translatiivi
täysikelpoisikseen
Monikon translatiivi
täysikelpoisiksensa
Monikon instruktiivi
täysikelpoisin
Abessiivi
täysikelpoisetta
Abessiivi
täysikelpoisettani
Abessiivi
täysikelpoisettasi
Abessiivi
täysikelpoisettamme
Abessiivi
täysikelpoisettanne
Abessiivi
täysikelpoisettaan
Abessiivi
täysikelpoisettansa
Monikon abessiivi
täysikelpoisitta
Monikon abessiivi
täysikelpoisittani
Monikon abessiivi
täysikelpoisittasi
Monikon abessiivi
täysikelpoisittamme
Monikon abessiivi
täysikelpoisittanne
Monikon abessiivi
täysikelpoisittaan
Monikon abessiivi
täysikelpoisittansa
Monikon komitatiivi
täysikelpoisine
Monikon komitatiivi
täysikelpoisineni
Monikon komitatiivi
täysikelpoisinesi
Monikon komitatiivi
täysikelpoisinemme
Monikon komitatiivi
täysikelpoisinenne
Monikon komitatiivi
täysikelpoisineen
Monikon komitatiivi
täysikelpoisinensa
Monikon akkusatiivi
täysikelpoiset
Monikon akkusatiivi
täysikelpoiseni
Monikon akkusatiivi
täysikelpoisesi
Monikon akkusatiivi
täysikelpoisemme
Monikon akkusatiivi
täysikelpoisenne
Monikon akkusatiivi
täysikelpoisensa
Akkusatiivi
täysikelpoiseni
Akkusatiivi
täysikelpoisesi
Akkusatiivi
täysikelpoisemme
Akkusatiivi
täysikelpoisenne
Akkusatiivi
täysikelpoisensa