Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ruotsifullgod

Taivutusmuodot

MonikkotäysikelpoisetMonikkotäysikelpoiseni
MonikkotäysikelpoisesiMonikkotäysikelpoisemme
MonikkotäysikelpoisenneMonikkotäysikelpoisensa
GenetiivitäysikelpoisenGenetiivitäysikelpoiseni
GenetiivitäysikelpoisesiGenetiivitäysikelpoisemme
GenetiivitäysikelpoisenneGenetiivitäysikelpoisensa
Monikon genetiivitäysikelpoistenMonikon genetiivitäysikelpoisien
Monikon genetiivitäysikelpoisteniMonikon genetiivitäysikelpoisieni
Monikon genetiivitäysikelpoistesiMonikon genetiivitäysikelpoisiesi
Monikon genetiivitäysikelpoistemmeMonikon genetiivitäysikelpoisiemme
Monikon genetiivitäysikelpoistenneMonikon genetiivitäysikelpoisienne
Monikon genetiivitäysikelpoistensaMonikon genetiivitäysikelpoisiensa
PartitiivitäysikelpoistaPartitiivitäysikelpoistani
PartitiivitäysikelpoistasiPartitiivitäysikelpoistamme
PartitiivitäysikelpoistannePartitiivitäysikelpoistaan
PartitiivitäysikelpoistansaMonikon partitiivitäysikelpoisia
Monikon partitiivitäysikelpoisianiMonikon partitiivitäysikelpoisiasi
Monikon partitiivitäysikelpoisiammeMonikon partitiivitäysikelpoisianne
Monikon partitiivitäysikelpoisiaanMonikon partitiivitäysikelpoisiansa
InessiivitäysikelpoisessaInessiivitäysikelpoisessani
InessiivitäysikelpoisessasiInessiivitäysikelpoisessamme
InessiivitäysikelpoisessanneInessiivitäysikelpoisessaan
InessiivitäysikelpoisessansaMonikon inessiivitäysikelpoisissa
Monikon inessiivitäysikelpoisissaniMonikon inessiivitäysikelpoisissasi
Monikon inessiivitäysikelpoisissammeMonikon inessiivitäysikelpoisissanne
Monikon inessiivitäysikelpoisissaanMonikon inessiivitäysikelpoisissansa
ElatiivitäysikelpoisestaElatiivitäysikelpoisestani
ElatiivitäysikelpoisestasiElatiivitäysikelpoisestamme
ElatiivitäysikelpoisestanneElatiivitäysikelpoisestaan
ElatiivitäysikelpoisestansaMonikon elatiivitäysikelpoisista
Monikon elatiivitäysikelpoisistaniMonikon elatiivitäysikelpoisistasi
Monikon elatiivitäysikelpoisistammeMonikon elatiivitäysikelpoisistanne
Monikon elatiivitäysikelpoisistaanMonikon elatiivitäysikelpoisistansa
IllatiivitäysikelpoiseenIllatiivitäysikelpoiseeni
IllatiivitäysikelpoiseesiIllatiivitäysikelpoiseemme
IllatiivitäysikelpoiseenneIllatiivitäysikelpoiseensa
Monikon illatiivitäysikelpoisiinMonikon illatiivitäysikelpoisiini
Monikon illatiivitäysikelpoisiisiMonikon illatiivitäysikelpoisiimme
Monikon illatiivitäysikelpoisiinneMonikon illatiivitäysikelpoisiinsa
AdessiivitäysikelpoisellaAdessiivitäysikelpoisellani
AdessiivitäysikelpoisellasiAdessiivitäysikelpoisellamme
AdessiivitäysikelpoisellanneAdessiivitäysikelpoisellaan
AdessiivitäysikelpoisellansaMonikon adessiivitäysikelpoisilla
Monikon adessiivitäysikelpoisillaniMonikon adessiivitäysikelpoisillasi
Monikon adessiivitäysikelpoisillammeMonikon adessiivitäysikelpoisillanne
Monikon adessiivitäysikelpoisillaanMonikon adessiivitäysikelpoisillansa
AblatiivitäysikelpoiseltaAblatiivitäysikelpoiseltani
AblatiivitäysikelpoiseltasiAblatiivitäysikelpoiseltamme
AblatiivitäysikelpoiseltanneAblatiivitäysikelpoiseltaan
AblatiivitäysikelpoiseltansaMonikon ablatiivitäysikelpoisilta
Monikon ablatiivitäysikelpoisiltaniMonikon ablatiivitäysikelpoisiltasi
Monikon ablatiivitäysikelpoisiltammeMonikon ablatiivitäysikelpoisiltanne
Monikon ablatiivitäysikelpoisiltaanMonikon ablatiivitäysikelpoisiltansa
AllatiivitäysikelpoiselleAllatiivitäysikelpoiselleni
AllatiivitäysikelpoisellesiAllatiivitäysikelpoisellemme
AllatiivitäysikelpoisellenneAllatiivitäysikelpoiselleen
AllatiivitäysikelpoisellensaMonikon allatiivitäysikelpoisille
Monikon allatiivitäysikelpoisilleniMonikon allatiivitäysikelpoisillesi
Monikon allatiivitäysikelpoisillemmeMonikon allatiivitäysikelpoisillenne
Monikon allatiivitäysikelpoisilleenMonikon allatiivitäysikelpoisillensa
EssiivitäysikelpoisenaEssiivitäysikelpoisenani
EssiivitäysikelpoisenasiEssiivitäysikelpoisenamme
EssiivitäysikelpoisenanneEssiivitäysikelpoisenaan
EssiivitäysikelpoisenansaMonikon essiivitäysikelpoisina
Monikon essiivitäysikelpoisinaniMonikon essiivitäysikelpoisinasi
Monikon essiivitäysikelpoisinammeMonikon essiivitäysikelpoisinanne
Monikon essiivitäysikelpoisinaanMonikon essiivitäysikelpoisinansa
TranslatiivitäysikelpoiseksiTranslatiivitäysikelpoisekseni
TranslatiivitäysikelpoiseksesiTranslatiivitäysikelpoiseksemme
TranslatiivitäysikelpoiseksenneTranslatiivitäysikelpoisekseen
TranslatiivitäysikelpoiseksensaMonikon translatiivitäysikelpoisiksi
Monikon translatiivitäysikelpoisikseniMonikon translatiivitäysikelpoisiksesi
Monikon translatiivitäysikelpoisiksemmeMonikon translatiivitäysikelpoisiksenne
Monikon translatiivitäysikelpoisikseenMonikon translatiivitäysikelpoisiksensa
Monikon instruktiivitäysikelpoisinAbessiivitäysikelpoisetta
AbessiivitäysikelpoisettaniAbessiivitäysikelpoisettasi
AbessiivitäysikelpoisettammeAbessiivitäysikelpoisettanne
AbessiivitäysikelpoisettaanAbessiivitäysikelpoisettansa
Monikon abessiivitäysikelpoisittaMonikon abessiivitäysikelpoisittani
Monikon abessiivitäysikelpoisittasiMonikon abessiivitäysikelpoisittamme
Monikon abessiivitäysikelpoisittanneMonikon abessiivitäysikelpoisittaan
Monikon abessiivitäysikelpoisittansaMonikon komitatiivitäysikelpoisine
Monikon komitatiivitäysikelpoisineniMonikon komitatiivitäysikelpoisinesi
Monikon komitatiivitäysikelpoisinemmeMonikon komitatiivitäysikelpoisinenne
Monikon komitatiivitäysikelpoisineenMonikon komitatiivitäysikelpoisinensa
Monikon akkusatiivitäysikelpoisetMonikon akkusatiivitäysikelpoiseni
Monikon akkusatiivitäysikelpoisesiMonikon akkusatiivitäysikelpoisemme
Monikon akkusatiivitäysikelpoisenneMonikon akkusatiivitäysikelpoisensa
AkkusatiivitäysikelpoiseniAkkusatiivitäysikelpoisesi
AkkusatiivitäysikelpoisemmeAkkusatiivitäysikelpoisenne
Akkusatiivitäysikelpoisensa