Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkovaltimon haurauskovetustauditGenetiivivaltimon haurauskovetustaudin
Monikon genetiivivaltimon haurauskovetustautienPartitiivivaltimon haurauskovetustautia
Monikon partitiivivaltimon haurauskovetustautejaInessiivivaltimon haurauskovetustaudissa
Monikon inessiivivaltimon haurauskovetustaudeissaElatiivivaltimon haurauskovetustaudista
Monikon elatiivivaltimon haurauskovetustaudeistaIllatiivivaltimon haurauskovetustautiin
Monikon illatiivivaltimon haurauskovetustauteihinAdessiivivaltimon haurauskovetustaudilla
Monikon adessiivivaltimon haurauskovetustaudeillaAblatiivivaltimon haurauskovetustaudilta
Monikon ablatiivivaltimon haurauskovetustaudeiltaAllatiivivaltimon haurauskovetustaudille
Monikon allatiivivaltimon haurauskovetustaudeilleEssiivivaltimon haurauskovetustautina
Monikon essiivivaltimon haurauskovetustauteinaTranslatiivivaltimon haurauskovetustaudiksi
Monikon translatiivivaltimon haurauskovetustaudeiksiMonikon instruktiivivaltimon haurauskovetustaudein
Abessiivivaltimon haurauskovetustaudittaMonikon abessiivivaltimon haurauskovetustaudeitta
Monikon akkusatiivivaltimon haurauskovetustaudit