Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiethereal

Taivutusmuodot

MonikkoeetterisetMonikkoeetteriseni
MonikkoeetterisesiMonikkoeetterisemme
MonikkoeetterisenneMonikkoeetterisensä
GenetiivieetterisenGenetiivieetteriseni
GenetiivieetterisesiGenetiivieetterisemme
GenetiivieetterisenneGenetiivieetterisensä
Monikon genetiivieetteristenMonikon genetiivieetterisien
Monikon genetiivieetteristeniMonikon genetiivieetterisieni
Monikon genetiivieetteristesiMonikon genetiivieetterisiesi
Monikon genetiivieetteristemmeMonikon genetiivieetterisiemme
Monikon genetiivieetteristenneMonikon genetiivieetterisienne
Monikon genetiivieetteristensäMonikon genetiivieetterisiensä
PartitiivieetteristäPartitiivieetteristäni
PartitiivieetteristäsiPartitiivieetteristämme
PartitiivieetteristännePartitiivieetteristään
PartitiivieetteristänsäMonikon partitiivieetterisiä
Monikon partitiivieetterisiäniMonikon partitiivieetterisiäsi
Monikon partitiivieetterisiämmeMonikon partitiivieetterisiänne
Monikon partitiivieetterisiäänMonikon partitiivieetterisiänsä
InessiivieetterisessäInessiivieetterisessäni
InessiivieetterisessäsiInessiivieetterisessämme
InessiivieetterisessänneInessiivieetterisessään
InessiivieetterisessänsäMonikon inessiivieetterisissä
Monikon inessiivieetterisissäniMonikon inessiivieetterisissäsi
Monikon inessiivieetterisissämmeMonikon inessiivieetterisissänne
Monikon inessiivieetterisissäänMonikon inessiivieetterisissänsä
ElatiivieetterisestäElatiivieetterisestäni
ElatiivieetterisestäsiElatiivieetterisestämme
ElatiivieetterisestänneElatiivieetterisestään
ElatiivieetterisestänsäMonikon elatiivieetterisistä
Monikon elatiivieetterisistäniMonikon elatiivieetterisistäsi
Monikon elatiivieetterisistämmeMonikon elatiivieetterisistänne
Monikon elatiivieetterisistäänMonikon elatiivieetterisistänsä
IllatiivieetteriseenIllatiivieetteriseeni
IllatiivieetteriseesiIllatiivieetteriseemme
IllatiivieetteriseenneIllatiivieetteriseensä
Monikon illatiivieetterisiinMonikon illatiivieetterisiini
Monikon illatiivieetterisiisiMonikon illatiivieetterisiimme
Monikon illatiivieetterisiinneMonikon illatiivieetterisiinsä
AdessiivieetteriselläAdessiivieetteriselläni
AdessiivieetteriselläsiAdessiivieetterisellämme
AdessiivieetterisellänneAdessiivieetterisellään
AdessiivieetterisellänsäMonikon adessiivieetterisillä
Monikon adessiivieetterisilläniMonikon adessiivieetterisilläsi
Monikon adessiivieetterisillämmeMonikon adessiivieetterisillänne
Monikon adessiivieetterisilläänMonikon adessiivieetterisillänsä
AblatiivieetteriseltäAblatiivieetteriseltäni
AblatiivieetteriseltäsiAblatiivieetteriseltämme
AblatiivieetteriseltänneAblatiivieetteriseltään
AblatiivieetteriseltänsäMonikon ablatiivieetterisiltä
Monikon ablatiivieetterisiltäniMonikon ablatiivieetterisiltäsi
Monikon ablatiivieetterisiltämmeMonikon ablatiivieetterisiltänne
Monikon ablatiivieetterisiltäänMonikon ablatiivieetterisiltänsä
AllatiivieetteriselleAllatiivieetteriselleni
AllatiivieetterisellesiAllatiivieetterisellemme
AllatiivieetterisellenneAllatiivieetteriselleen
AllatiivieetterisellensäMonikon allatiivieetterisille
Monikon allatiivieetterisilleniMonikon allatiivieetterisillesi
Monikon allatiivieetterisillemmeMonikon allatiivieetterisillenne
Monikon allatiivieetterisilleenMonikon allatiivieetterisillensä
EssiivieetterisenäEssiivieetterisenäni
EssiivieetterisenäsiEssiivieetterisenämme
EssiivieetterisenänneEssiivieetterisenään
EssiivieetterisenänsäMonikon essiivieetterisinä
Monikon essiivieetterisinäniMonikon essiivieetterisinäsi
Monikon essiivieetterisinämmeMonikon essiivieetterisinänne
Monikon essiivieetterisinäänMonikon essiivieetterisinänsä
TranslatiivieetteriseksiTranslatiivieetterisekseni
TranslatiivieetteriseksesiTranslatiivieetteriseksemme
TranslatiivieetteriseksenneTranslatiivieetterisekseen
TranslatiivieetteriseksensäMonikon translatiivieetterisiksi
Monikon translatiivieetterisikseniMonikon translatiivieetterisiksesi
Monikon translatiivieetterisiksemmeMonikon translatiivieetterisiksenne
Monikon translatiivieetterisikseenMonikon translatiivieetterisiksensä
Monikon instruktiivieetterisinAbessiivieetterisettä
AbessiivieetterisettäniAbessiivieetterisettäsi
AbessiivieetterisettämmeAbessiivieetterisettänne
AbessiivieetterisettäänAbessiivieetterisettänsä
Monikon abessiivieetterisittäMonikon abessiivieetterisittäni
Monikon abessiivieetterisittäsiMonikon abessiivieetterisittämme
Monikon abessiivieetterisittänneMonikon abessiivieetterisittään
Monikon abessiivieetterisittänsäMonikon komitatiivieetterisine
Monikon komitatiivieetterisineniMonikon komitatiivieetterisinesi
Monikon komitatiivieetterisinemmeMonikon komitatiivieetterisinenne
Monikon komitatiivieetterisineenMonikon komitatiivieetterisinensä
KomparatiivieetterisempiSuperlatiivieetterisin
Monikon akkusatiivieetterisetMonikon akkusatiivieetteriseni
Monikon akkusatiivieetterisesiMonikon akkusatiivieetterisemme
Monikon akkusatiivieetterisenneMonikon akkusatiivieetterisensä
AkkusatiivieetteriseniAkkusatiivieetterisesi
AkkusatiivieetterisemmeAkkusatiivieetterisenne
Akkusatiivieetterisensä