Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoloistavammatMonikkoloistavampani
MonikkoloistavampasiMonikkoloistavampamme
MonikkoloistavampanneMonikkoloistavampansa
GenetiiviloistavammanGenetiiviloistavampani
GenetiiviloistavampasiGenetiiviloistavampamme
GenetiiviloistavampanneGenetiiviloistavampansa
Monikon genetiiviloistavampienMonikon genetiiviloistavampieni
Monikon genetiiviloistavampiesiMonikon genetiiviloistavampiemme
Monikon genetiiviloistavampienneMonikon genetiiviloistavampiensa
PartitiiviloistavampaaPartitiiviloistavampaani
PartitiiviloistavampaasiPartitiiviloistavampaamme
PartitiiviloistavampaannePartitiiviloistavampaansa
Monikon partitiiviloistavampiaMonikon partitiiviloistavampiani
Monikon partitiiviloistavampiasiMonikon partitiiviloistavampiamme
Monikon partitiiviloistavampianneMonikon partitiiviloistavampiaan
Monikon partitiiviloistavampiansaInessiiviloistavammassa
InessiiviloistavammassaniInessiiviloistavammassasi
InessiiviloistavammassammeInessiiviloistavammassanne
InessiiviloistavammassaanInessiiviloistavammassansa
Monikon inessiiviloistavammissaMonikon inessiiviloistavammissani
Monikon inessiiviloistavammissasiMonikon inessiiviloistavammissamme
Monikon inessiiviloistavammissanneMonikon inessiiviloistavammissaan
Monikon inessiiviloistavammissansaElatiiviloistavammasta
ElatiiviloistavammastaniElatiiviloistavammastasi
ElatiiviloistavammastammeElatiiviloistavammastanne
ElatiiviloistavammastaanElatiiviloistavammastansa
Monikon elatiiviloistavammistaMonikon elatiiviloistavammistani
Monikon elatiiviloistavammistasiMonikon elatiiviloistavammistamme
Monikon elatiiviloistavammistanneMonikon elatiiviloistavammistaan
Monikon elatiiviloistavammistansaIllatiiviloistavampaan
IllatiiviloistavampaaniIllatiiviloistavampaasi
IllatiiviloistavampaammeIllatiiviloistavampaanne
IllatiiviloistavampaansaMonikon illatiiviloistavampiin
Monikon illatiiviloistavampiiniMonikon illatiiviloistavampiisi
Monikon illatiiviloistavampiimmeMonikon illatiiviloistavampiinne
Monikon illatiiviloistavampiinsaAdessiiviloistavammalla
AdessiiviloistavammallaniAdessiiviloistavammallasi
AdessiiviloistavammallammeAdessiiviloistavammallanne
AdessiiviloistavammallaanAdessiiviloistavammallansa
Monikon adessiiviloistavammillaMonikon adessiiviloistavammillani
Monikon adessiiviloistavammillasiMonikon adessiiviloistavammillamme
Monikon adessiiviloistavammillanneMonikon adessiiviloistavammillaan
Monikon adessiiviloistavammillansaAblatiiviloistavammalta
AblatiiviloistavammaltaniAblatiiviloistavammaltasi
AblatiiviloistavammaltammeAblatiiviloistavammaltanne
AblatiiviloistavammaltaanAblatiiviloistavammaltansa
Monikon ablatiiviloistavammiltaMonikon ablatiiviloistavammiltani
Monikon ablatiiviloistavammiltasiMonikon ablatiiviloistavammiltamme
Monikon ablatiiviloistavammiltanneMonikon ablatiiviloistavammiltaan
Monikon ablatiiviloistavammiltansaAllatiiviloistavammalle
AllatiiviloistavammalleniAllatiiviloistavammallesi
AllatiiviloistavammallemmeAllatiiviloistavammallenne
AllatiiviloistavammalleenAllatiiviloistavammallensa
Monikon allatiiviloistavammilleMonikon allatiiviloistavammilleni
Monikon allatiiviloistavammillesiMonikon allatiiviloistavammillemme
Monikon allatiiviloistavammillenneMonikon allatiiviloistavammilleen
Monikon allatiiviloistavammillensaEssiiviloistavampana
EssiiviloistavampananiEssiiviloistavampanasi
EssiiviloistavampanammeEssiiviloistavampananne
EssiiviloistavampanaanEssiiviloistavampanansa
Monikon essiiviloistavampinaMonikon essiiviloistavampinani
Monikon essiiviloistavampinasiMonikon essiiviloistavampinamme
Monikon essiiviloistavampinanneMonikon essiiviloistavampinaan
Monikon essiiviloistavampinansaTranslatiiviloistavammaksi
TranslatiiviloistavammakseniTranslatiiviloistavammaksesi
TranslatiiviloistavammaksemmeTranslatiiviloistavammaksenne
TranslatiiviloistavammakseenTranslatiiviloistavammaksensa
Monikon translatiiviloistavammiksiMonikon translatiiviloistavammikseni
Monikon translatiiviloistavammiksesiMonikon translatiiviloistavammiksemme
Monikon translatiiviloistavammiksenneMonikon translatiiviloistavammikseen
Monikon translatiiviloistavammiksensaMonikon instruktiiviloistavammin
AbessiiviloistavammattaAbessiiviloistavammattani
AbessiiviloistavammattasiAbessiiviloistavammattamme
AbessiiviloistavammattanneAbessiiviloistavammattaan
AbessiiviloistavammattansaMonikon abessiiviloistavammitta
Monikon abessiiviloistavammittaniMonikon abessiiviloistavammittasi
Monikon abessiiviloistavammittammeMonikon abessiiviloistavammittanne
Monikon abessiiviloistavammittaanMonikon abessiiviloistavammittansa
Monikon komitatiiviloistavampineMonikon komitatiiviloistavampineni
Monikon komitatiiviloistavampinesiMonikon komitatiiviloistavampinemme
Monikon komitatiiviloistavampinenneMonikon komitatiiviloistavampineen
Monikon komitatiiviloistavampinensaMonikon akkusatiiviloistavammat
Monikon akkusatiiviloistavampaniMonikon akkusatiiviloistavampasi
Monikon akkusatiiviloistavampammeMonikon akkusatiiviloistavampanne
Monikon akkusatiiviloistavampansaAkkusatiiviloistavampani
AkkusatiiviloistavampasiAkkusatiiviloistavampamme
AkkusatiiviloistavampanneAkkusatiiviloistavampansa