Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.kemia

Taivutusmuodot

MonikkodiasyyliglyserolitGenetiividiasyyliglyserolin
Monikon genetiividiasyyliglyserolienPartitiividiasyyliglyserolia
Monikon partitiividiasyyliglyserolejaInessiividiasyyliglyserolissa
Monikon inessiividiasyyliglyseroleissaElatiividiasyyliglyserolista
Monikon elatiividiasyyliglyseroleistaIllatiividiasyyliglyseroliin
Monikon illatiividiasyyliglyseroleihinAdessiividiasyyliglyserolilla
Monikon adessiividiasyyliglyseroleillaAblatiividiasyyliglyserolilta
Monikon ablatiividiasyyliglyseroleiltaAllatiividiasyyliglyserolille
Monikon allatiividiasyyliglyseroleilleEssiividiasyyliglyserolina
Monikon essiividiasyyliglyseroleinaTranslatiividiasyyliglyseroliksi
Monikon translatiividiasyyliglyseroleiksiMonikon instruktiividiasyyliglyserolein
AbessiividiasyyliglyserolittaMonikon abessiividiasyyliglyseroleitta
Monikon akkusatiividiasyyliglyserolit