Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.kemia

Taivutusmuodot

MonikkokalsiumfluoriditGenetiivikalsiumfluoridin
Monikon genetiivikalsiumfluoridienPartitiivikalsiumfluoridia
Monikon partitiivikalsiumfluoridejaInessiivikalsiumfluoridissa
Monikon inessiivikalsiumfluorideissaElatiivikalsiumfluoridista
Monikon elatiivikalsiumfluorideistaIllatiivikalsiumfluoridiin
Monikon illatiivikalsiumfluorideihinAdessiivikalsiumfluoridilla
Monikon adessiivikalsiumfluorideillaAblatiivikalsiumfluoridilta
Monikon ablatiivikalsiumfluorideiltaAllatiivikalsiumfluoridille
Monikon allatiivikalsiumfluorideilleEssiivikalsiumfluoridina
Monikon essiivikalsiumfluorideinaTranslatiivikalsiumfluoridiksi
Monikon translatiivikalsiumfluorideiksiMonikon instruktiivikalsiumfluoridein
AbessiivikalsiumfluoridittaMonikon abessiivikalsiumfluorideitta
Monikon akkusatiivikalsiumfluoridit