Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.kemia

Taivutusmuodot

MonikkokaliumkromaatitGenetiivikaliumkromaatin
Monikon genetiivikaliumkromaattienPartitiivikaliumkromaattia
Monikon partitiivikaliumkromaattejaInessiivikaliumkromaatissa
Monikon inessiivikaliumkromaateissaElatiivikaliumkromaatista
Monikon elatiivikaliumkromaateistaIllatiivikaliumkromaattiin
Monikon illatiivikaliumkromaatteihinAdessiivikaliumkromaatilla
Monikon adessiivikaliumkromaateillaAblatiivikaliumkromaatilta
Monikon ablatiivikaliumkromaateiltaAllatiivikaliumkromaatille
Monikon allatiivikaliumkromaateilleEssiivikaliumkromaattina
Monikon essiivikaliumkromaatteinaTranslatiivikaliumkromaatiksi
Monikon translatiivikaliumkromaateiksiMonikon instruktiivikaliumkromaatein
AbessiivikaliumkromaatittaMonikon abessiivikaliumkromaateitta
Monikon akkusatiivikaliumkromaatit