| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | zero matrix |
| Monikko | nollamatriisit | Genetiivi | nollamatriisin |
| Monikon genetiivi | nollamatriisien | Partitiivi | nollamatriisia |
| Monikon partitiivi | nollamatriiseja | Inessiivi | nollamatriisissa |
| Monikon inessiivi | nollamatriiseissa | Elatiivi | nollamatriisista |
| Monikon elatiivi | nollamatriiseista | Illatiivi | nollamatriisiin |
| Monikon illatiivi | nollamatriiseihin | Adessiivi | nollamatriisilla |
| Monikon adessiivi | nollamatriiseilla | Ablatiivi | nollamatriisilta |
| Monikon ablatiivi | nollamatriiseilta | Allatiivi | nollamatriisille |
| Monikon allatiivi | nollamatriiseille | Essiivi | nollamatriisina |
| Monikon essiivi | nollamatriiseina | Translatiivi | nollamatriisiksi |
| Monikon translatiivi | nollamatriiseiksi | Monikon instruktiivi | nollamatriisein |
| Abessiivi | nollamatriisitta | Monikon abessiivi | nollamatriiseitta |
| Monikon akkusatiivi | nollamatriisit |