Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokiekonheittäjätGenetiivikiekonheittäjän
Monikon genetiivikiekonheittäjienPartitiivikiekonheittäjää
Monikon partitiivikiekonheittäjiäInessiivikiekonheittäjässä
Monikon inessiivikiekonheittäjissäElatiivikiekonheittäjästä
Monikon elatiivikiekonheittäjistäIllatiivikiekonheittäjään
Monikon illatiivikiekonheittäjiinAdessiivikiekonheittäjällä
Monikon adessiivikiekonheittäjilläAblatiivikiekonheittäjältä
Monikon ablatiivikiekonheittäjiltäAllatiivikiekonheittäjälle
Monikon allatiivikiekonheittäjilleEssiivikiekonheittäjänä
Monikon essiivikiekonheittäjinäTranslatiivikiekonheittäjäksi
Monikon translatiivikiekonheittäjiksiMonikon instruktiivikiekonheittäjin
AbessiivikiekonheittäjättäMonikon abessiivikiekonheittäjittä
Monikon akkusatiivikiekonheittäjät

Luokat