| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | loser |
| espanja | perdedor |
| japani | 敗者 (haisha) |
| ranska | perdant |
| ruotsi | förlorare |
| saksa | Verlierer |
| unkari | vesztes |
| venäjä | проигравший (proigravši) |
| Monikko | häviäjät | Genetiivi | häviäjän |
| Monikon genetiivi | häviäjien | Partitiivi | häviäjää |
| Monikon partitiivi | häviäjiä | Inessiivi | häviäjässä |
| Monikon inessiivi | häviäjissä | Elatiivi | häviäjästä |
| Monikon elatiivi | häviäjistä | Illatiivi | häviäjään |
| Monikon illatiivi | häviäjiin | Adessiivi | häviäjällä |
| Monikon adessiivi | häviäjillä | Ablatiivi | häviäjältä |
| Monikon ablatiivi | häviäjiltä | Allatiivi | häviäjälle |
| Monikon allatiivi | häviäjille | Essiivi | häviäjänä |
| Monikon essiivi | häviäjinä | Translatiivi | häviäjäksi |
| Monikon translatiivi | häviäjiksi | Monikon instruktiivi | häviäjin |
| Abessiivi | häviäjättä | Monikon abessiivi | häviäjittä |
| Monikon akkusatiivi | häviäjät |