Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
edistynyt
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
advanced
US
2.
developed
US
Määritelmät
Adjektiivi
pitkälle edennyt
Taivutusmuodot
Monikko
kehittyneet
Monikko
kehittyneeni
Monikko
kehittyneesi
Monikko
kehittyneemme
Monikko
kehittyneenne
Monikko
kehittyneensä
Genetiivi
kehittyneen
Genetiivi
kehittyneeni
Genetiivi
kehittyneesi
Genetiivi
kehittyneemme
Genetiivi
kehittyneenne
Genetiivi
kehittyneensä
Monikon genetiivi
kehittyneiden
Monikon genetiivi
kehittyneitten
Monikon genetiivi
kehittyneideni
Monikon genetiivi
kehittyneitteni
Monikon genetiivi
kehittyneidesi
Monikon genetiivi
kehittyneittesi
Monikon genetiivi
kehittyneidemme
Monikon genetiivi
kehittyneittemme
Monikon genetiivi
kehittyneidenne
Monikon genetiivi
kehittyneittenne
Monikon genetiivi
kehittyneidensä
Monikon genetiivi
kehittyneittensä
Partitiivi
kehittynyttä
Partitiivi
kehittynyttäni
Partitiivi
kehittynyttäsi
Partitiivi
kehittynyttämme
Partitiivi
kehittynyttänne
Partitiivi
kehittynyttään
Partitiivi
kehittynyttänsä
Monikon partitiivi
kehittyneitä
Monikon partitiivi
kehittyneitäni
Monikon partitiivi
kehittyneitäsi
Monikon partitiivi
kehittyneitämme
Monikon partitiivi
kehittyneitänne
Monikon partitiivi
kehittyneitään
Monikon partitiivi
kehittyneitänsä
Inessiivi
kehittyneessä
Inessiivi
kehittyneessäni
Inessiivi
kehittyneessäsi
Inessiivi
kehittyneessämme
Inessiivi
kehittyneessänne
Inessiivi
kehittyneessään
Inessiivi
kehittyneessänsä
Monikon inessiivi
kehittyneissä
Monikon inessiivi
kehittyneissäni
Monikon inessiivi
kehittyneissäsi
Monikon inessiivi
kehittyneissämme
Monikon inessiivi
kehittyneissänne
Monikon inessiivi
kehittyneissään
Monikon inessiivi
kehittyneissänsä
Elatiivi
kehittyneestä
Elatiivi
kehittyneestäni
Elatiivi
kehittyneestäsi
Elatiivi
kehittyneestämme
Elatiivi
kehittyneestänne
Elatiivi
kehittyneestään
Elatiivi
kehittyneestänsä
Monikon elatiivi
kehittyneistä
Monikon elatiivi
kehittyneistäni
Monikon elatiivi
kehittyneistäsi
Monikon elatiivi
kehittyneistämme
Monikon elatiivi
kehittyneistänne
Monikon elatiivi
kehittyneistään
Monikon elatiivi
kehittyneistänsä
Illatiivi
kehittyneeseen
Illatiivi
kehittyneeseeni
Illatiivi
kehittyneeseesi
Illatiivi
kehittyneeseemme
Illatiivi
kehittyneeseenne
Illatiivi
kehittyneeseensä
Monikon illatiivi
kehittyneisiin
Monikon illatiivi
kehittyneihin
Monikon illatiivi
kehittyneisiini
Monikon illatiivi
kehittyneihini
Monikon illatiivi
kehittyneisiisi
Monikon illatiivi
kehittyneihisi
Monikon illatiivi
kehittyneisiimme
Monikon illatiivi
kehittyneihimme
Monikon illatiivi
kehittyneisiinne
Monikon illatiivi
kehittyneihinne
Monikon illatiivi
kehittyneisiinsä
Monikon illatiivi
kehittyneihinsä
Adessiivi
kehittyneellä
Adessiivi
kehittyneelläni
Adessiivi
kehittyneelläsi
Adessiivi
kehittyneellämme
Adessiivi
kehittyneellänne
Adessiivi
kehittyneellään
Adessiivi
kehittyneellänsä
Monikon adessiivi
kehittyneillä
Monikon adessiivi
kehittyneilläni
Monikon adessiivi
kehittyneilläsi
Monikon adessiivi
kehittyneillämme
Monikon adessiivi
kehittyneillänne
Monikon adessiivi
kehittyneillään
Monikon adessiivi
kehittyneillänsä
Ablatiivi
kehittyneeltä
Ablatiivi
kehittyneeltäni
Ablatiivi
kehittyneeltäsi
Ablatiivi
kehittyneeltämme
Ablatiivi
kehittyneeltänne
Ablatiivi
kehittyneeltään
Ablatiivi
kehittyneeltänsä
Monikon ablatiivi
kehittyneiltä
Monikon ablatiivi
kehittyneiltäni
Monikon ablatiivi
kehittyneiltäsi
Monikon ablatiivi
kehittyneiltämme
Monikon ablatiivi
kehittyneiltänne
Monikon ablatiivi
kehittyneiltään
Monikon ablatiivi
kehittyneiltänsä
Allatiivi
kehittyneelle
Allatiivi
kehittyneelleni
Allatiivi
kehittyneellesi
Allatiivi
kehittyneellemme
Allatiivi
kehittyneellenne
Allatiivi
kehittyneelleen
Allatiivi
kehittyneellensä
Monikon allatiivi
kehittyneille
Monikon allatiivi
kehittyneilleni
Monikon allatiivi
kehittyneillesi
Monikon allatiivi
kehittyneillemme
Monikon allatiivi
kehittyneillenne
Monikon allatiivi
kehittyneilleen
Monikon allatiivi
kehittyneillensä
Essiivi
kehittyneenä
Essiivi
kehittyneenäni
Essiivi
kehittyneenäsi
Essiivi
kehittyneenämme
Essiivi
kehittyneenänne
Essiivi
kehittyneenään
Essiivi
kehittyneenänsä
Monikon essiivi
kehittyneinä
Monikon essiivi
kehittyneinäni
Monikon essiivi
kehittyneinäsi
Monikon essiivi
kehittyneinämme
Monikon essiivi
kehittyneinänne
Monikon essiivi
kehittyneinään
Monikon essiivi
kehittyneinänsä
Translatiivi
kehittyneeksi
Translatiivi
kehittyneekseni
Translatiivi
kehittyneeksesi
Translatiivi
kehittyneeksemme
Translatiivi
kehittyneeksenne
Translatiivi
kehittyneekseen
Translatiivi
kehittyneeksensä
Monikon translatiivi
kehittyneiksi
Monikon translatiivi
kehittyneikseni
Monikon translatiivi
kehittyneiksesi
Monikon translatiivi
kehittyneiksemme
Monikon translatiivi
kehittyneiksenne
Monikon translatiivi
kehittyneikseen
Monikon translatiivi
kehittyneiksensä
Monikon instruktiivi
kehittynein
Abessiivi
kehittyneettä
Abessiivi
kehittyneettäni
Abessiivi
kehittyneettäsi
Abessiivi
kehittyneettämme
Abessiivi
kehittyneettänne
Abessiivi
kehittyneettään
Abessiivi
kehittyneettänsä
Monikon abessiivi
kehittyneittä
Monikon abessiivi
kehittyneittäni
Monikon abessiivi
kehittyneittäsi
Monikon abessiivi
kehittyneittämme
Monikon abessiivi
kehittyneittänne
Monikon abessiivi
kehittyneittään
Monikon abessiivi
kehittyneittänsä
Monikon komitatiivi
kehittyneine
Monikon komitatiivi
kehittyneineni
Monikon komitatiivi
kehittyneinesi
Monikon komitatiivi
kehittyneinemme
Monikon komitatiivi
kehittyneinenne
Monikon komitatiivi
kehittyneineen
Monikon komitatiivi
kehittyneinensä
Komparatiivi
kehittyneempi
Superlatiivi
kehittynein
Monikon akkusatiivi
kehittyneet
Monikon akkusatiivi
kehittyneeni
Monikon akkusatiivi
kehittyneesi
Monikon akkusatiivi
kehittyneemme
Monikon akkusatiivi
kehittyneenne
Monikon akkusatiivi
kehittyneensä
Akkusatiivi
kehittyneeni
Akkusatiivi
kehittyneesi
Akkusatiivi
kehittyneemme
Akkusatiivi
kehittyneenne
Akkusatiivi
kehittyneensä
Luokat
Adjektiivit