| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| venäjä | миома (mioma) |
| Monikko | myoomat | Genetiivi | myooman |
| Monikon genetiivi | myoomien | Partitiivi | myoomaa |
| Monikon partitiivi | myoomia | Inessiivi | myoomassa |
| Monikon inessiivi | myoomissa | Elatiivi | myoomasta |
| Monikon elatiivi | myoomista | Illatiivi | myoomaan |
| Monikon illatiivi | myoomiin | Adessiivi | myoomalla |
| Monikon adessiivi | myoomilla | Ablatiivi | myoomalta |
| Monikon ablatiivi | myoomilta | Allatiivi | myoomalle |
| Monikon allatiivi | myoomille | Essiivi | myoomana |
| Monikon essiivi | myoomina | Translatiivi | myoomaksi |
| Monikon translatiivi | myoomiksi | Monikon instruktiivi | myoomin |
| Abessiivi | myoomatta | Monikon abessiivi | myoomitta |
| Monikon akkusatiivi | myoomat |