Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tuijut | Genetiivi | tuijun |
| Monikon genetiivi | tuijujen | Partitiivi | tuijua |
| Monikon partitiivi | tuijuja | Inessiivi | tuijussa |
| Monikon inessiivi | tuijuissa | Elatiivi | tuijusta |
| Monikon elatiivi | tuijuista | Illatiivi | tuijuun |
| Monikon illatiivi | tuijuihin | Adessiivi | tuijulla |
| Monikon adessiivi | tuijuilla | Ablatiivi | tuijulta |
| Monikon ablatiivi | tuijuilta | Allatiivi | tuijulle |
| Monikon allatiivi | tuijuille | Essiivi | tuijuna |
| Monikon essiivi | tuijuina | Translatiivi | tuijuksi |
| Monikon translatiivi | tuijuiksi | Monikon instruktiivi | tuijuin |
| Abessiivi | tuijutta | Monikon abessiivi | tuijuitta |
| Monikon akkusatiivi | tuijut |