Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
radiaalinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
radial
2.
radiate
biologia
Määritelmät
Adjektiivi
säteitten
suunnan mukainen
Taivutusmuodot
Monikko
säteittäiset
Monikko
säteittäiseni
Monikko
säteittäisesi
Monikko
säteittäisemme
Monikko
säteittäisenne
Monikko
säteittäisensä
Genetiivi
säteittäisen
Genetiivi
säteittäiseni
Genetiivi
säteittäisesi
Genetiivi
säteittäisemme
Genetiivi
säteittäisenne
Genetiivi
säteittäisensä
Monikon genetiivi
säteittäisten
Monikon genetiivi
säteittäisien
Monikon genetiivi
säteittäisteni
Monikon genetiivi
säteittäisieni
Monikon genetiivi
säteittäistesi
Monikon genetiivi
säteittäisiesi
Monikon genetiivi
säteittäistemme
Monikon genetiivi
säteittäisiemme
Monikon genetiivi
säteittäistenne
Monikon genetiivi
säteittäisienne
Monikon genetiivi
säteittäistensä
Monikon genetiivi
säteittäisiensä
Partitiivi
säteittäistä
Partitiivi
säteittäistäni
Partitiivi
säteittäistäsi
Partitiivi
säteittäistämme
Partitiivi
säteittäistänne
Partitiivi
säteittäistään
Partitiivi
säteittäistänsä
Monikon partitiivi
säteittäisiä
Monikon partitiivi
säteittäisiäni
Monikon partitiivi
säteittäisiäsi
Monikon partitiivi
säteittäisiämme
Monikon partitiivi
säteittäisiänne
Monikon partitiivi
säteittäisiään
Monikon partitiivi
säteittäisiänsä
Inessiivi
säteittäisessä
Inessiivi
säteittäisessäni
Inessiivi
säteittäisessäsi
Inessiivi
säteittäisessämme
Inessiivi
säteittäisessänne
Inessiivi
säteittäisessään
Inessiivi
säteittäisessänsä
Monikon inessiivi
säteittäisissä
Monikon inessiivi
säteittäisissäni
Monikon inessiivi
säteittäisissäsi
Monikon inessiivi
säteittäisissämme
Monikon inessiivi
säteittäisissänne
Monikon inessiivi
säteittäisissään
Monikon inessiivi
säteittäisissänsä
Elatiivi
säteittäisestä
Elatiivi
säteittäisestäni
Elatiivi
säteittäisestäsi
Elatiivi
säteittäisestämme
Elatiivi
säteittäisestänne
Elatiivi
säteittäisestään
Elatiivi
säteittäisestänsä
Monikon elatiivi
säteittäisistä
Monikon elatiivi
säteittäisistäni
Monikon elatiivi
säteittäisistäsi
Monikon elatiivi
säteittäisistämme
Monikon elatiivi
säteittäisistänne
Monikon elatiivi
säteittäisistään
Monikon elatiivi
säteittäisistänsä
Illatiivi
säteittäiseen
Illatiivi
säteittäiseeni
Illatiivi
säteittäiseesi
Illatiivi
säteittäiseemme
Illatiivi
säteittäiseenne
Illatiivi
säteittäiseensä
Monikon illatiivi
säteittäisiin
Monikon illatiivi
säteittäisiini
Monikon illatiivi
säteittäisiisi
Monikon illatiivi
säteittäisiimme
Monikon illatiivi
säteittäisiinne
Monikon illatiivi
säteittäisiinsä
Adessiivi
säteittäisellä
Adessiivi
säteittäiselläni
Adessiivi
säteittäiselläsi
Adessiivi
säteittäisellämme
Adessiivi
säteittäisellänne
Adessiivi
säteittäisellään
Adessiivi
säteittäisellänsä
Monikon adessiivi
säteittäisillä
Monikon adessiivi
säteittäisilläni
Monikon adessiivi
säteittäisilläsi
Monikon adessiivi
säteittäisillämme
Monikon adessiivi
säteittäisillänne
Monikon adessiivi
säteittäisillään
Monikon adessiivi
säteittäisillänsä
Ablatiivi
säteittäiseltä
Ablatiivi
säteittäiseltäni
Ablatiivi
säteittäiseltäsi
Ablatiivi
säteittäiseltämme
Ablatiivi
säteittäiseltänne
Ablatiivi
säteittäiseltään
Ablatiivi
säteittäiseltänsä
Monikon ablatiivi
säteittäisiltä
Monikon ablatiivi
säteittäisiltäni
Monikon ablatiivi
säteittäisiltäsi
Monikon ablatiivi
säteittäisiltämme
Monikon ablatiivi
säteittäisiltänne
Monikon ablatiivi
säteittäisiltään
Monikon ablatiivi
säteittäisiltänsä
Allatiivi
säteittäiselle
Allatiivi
säteittäiselleni
Allatiivi
säteittäisellesi
Allatiivi
säteittäisellemme
Allatiivi
säteittäisellenne
Allatiivi
säteittäiselleen
Allatiivi
säteittäisellensä
Monikon allatiivi
säteittäisille
Monikon allatiivi
säteittäisilleni
Monikon allatiivi
säteittäisillesi
Monikon allatiivi
säteittäisillemme
Monikon allatiivi
säteittäisillenne
Monikon allatiivi
säteittäisilleen
Monikon allatiivi
säteittäisillensä
Essiivi
säteittäisenä
Essiivi
säteittäisenäni
Essiivi
säteittäisenäsi
Essiivi
säteittäisenämme
Essiivi
säteittäisenänne
Essiivi
säteittäisenään
Essiivi
säteittäisenänsä
Monikon essiivi
säteittäisinä
Monikon essiivi
säteittäisinäni
Monikon essiivi
säteittäisinäsi
Monikon essiivi
säteittäisinämme
Monikon essiivi
säteittäisinänne
Monikon essiivi
säteittäisinään
Monikon essiivi
säteittäisinänsä
Translatiivi
säteittäiseksi
Translatiivi
säteittäisekseni
Translatiivi
säteittäiseksesi
Translatiivi
säteittäiseksemme
Translatiivi
säteittäiseksenne
Translatiivi
säteittäisekseen
Translatiivi
säteittäiseksensä
Monikon translatiivi
säteittäisiksi
Monikon translatiivi
säteittäisikseni
Monikon translatiivi
säteittäisiksesi
Monikon translatiivi
säteittäisiksemme
Monikon translatiivi
säteittäisiksenne
Monikon translatiivi
säteittäisikseen
Monikon translatiivi
säteittäisiksensä
Monikon instruktiivi
säteittäisin
Abessiivi
säteittäisettä
Abessiivi
säteittäisettäni
Abessiivi
säteittäisettäsi
Abessiivi
säteittäisettämme
Abessiivi
säteittäisettänne
Abessiivi
säteittäisettään
Abessiivi
säteittäisettänsä
Monikon abessiivi
säteittäisittä
Monikon abessiivi
säteittäisittäni
Monikon abessiivi
säteittäisittäsi
Monikon abessiivi
säteittäisittämme
Monikon abessiivi
säteittäisittänne
Monikon abessiivi
säteittäisittään
Monikon abessiivi
säteittäisittänsä
Monikon komitatiivi
säteittäisine
Monikon komitatiivi
säteittäisineni
Monikon komitatiivi
säteittäisinesi
Monikon komitatiivi
säteittäisinemme
Monikon komitatiivi
säteittäisinenne
Monikon komitatiivi
säteittäisineen
Monikon komitatiivi
säteittäisinensä
Komparatiivi
säteittäisempi
Superlatiivi
säteittäisin
Monikon akkusatiivi
säteittäiset
Monikon akkusatiivi
säteittäiseni
Monikon akkusatiivi
säteittäisesi
Monikon akkusatiivi
säteittäisemme
Monikon akkusatiivi
säteittäisenne
Monikon akkusatiivi
säteittäisensä
Akkusatiivi
säteittäiseni
Akkusatiivi
säteittäisesi
Akkusatiivi
säteittäisemme
Akkusatiivi
säteittäisenne
Akkusatiivi
säteittäisensä