Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.musiikki

Taivutusmuodot

MonikkorytmikitaratGenetiivirytmikitaran
Monikon genetiivirytmikitaroidenMonikon genetiivirytmikitaroitten
Monikon genetiivirytmikitarojenPartitiivirytmikitaraa
Monikon partitiivirytmikitaroitaMonikon partitiivirytmikitaroja
InessiivirytmikitarassaMonikon inessiivirytmikitaroissa
ElatiivirytmikitarastaMonikon elatiivirytmikitaroista
IllatiivirytmikitaraanMonikon illatiivirytmikitaroihin
AdessiivirytmikitarallaMonikon adessiivirytmikitaroilla
AblatiivirytmikitaraltaMonikon ablatiivirytmikitaroilta
AllatiivirytmikitaralleMonikon allatiivirytmikitaroille
EssiivirytmikitaranaMonikon essiivirytmikitaroina
TranslatiivirytmikitaraksiMonikon translatiivirytmikitaroiksi
Monikon instruktiivirytmikitaroinAbessiivirytmikitaratta
Monikon abessiivirytmikitaroittaMonikon akkusatiivirytmikitarat