Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopotkuriturbiinitGenetiivipotkuriturbiinin
Monikon genetiivipotkuriturbiinienMonikon genetiivipotkuriturbiineiden
Monikon genetiivipotkuriturbiineittenPartitiivipotkuriturbiinia
Monikon partitiivipotkuriturbiineitaMonikon partitiivipotkuriturbiineja
InessiivipotkuriturbiinissaMonikon inessiivipotkuriturbiineissa
ElatiivipotkuriturbiinistaMonikon elatiivipotkuriturbiineista
IllatiivipotkuriturbiiniinMonikon illatiivipotkuriturbiineihin
AdessiivipotkuriturbiinillaMonikon adessiivipotkuriturbiineilla
AblatiivipotkuriturbiiniltaMonikon ablatiivipotkuriturbiineilta
AllatiivipotkuriturbiinilleMonikon allatiivipotkuriturbiineille
EssiivipotkuriturbiininaMonikon essiivipotkuriturbiineina
TranslatiivipotkuriturbiiniksiMonikon translatiivipotkuriturbiineiksi
Monikon instruktiivipotkuriturbiineinAbessiivipotkuriturbiinitta
Monikon abessiivipotkuriturbiineittaMonikon akkusatiivipotkuriturbiinit

Luokat