Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoekonomaiseritGenetiiviekonomaiserin
Monikon genetiiviekonomaiserienMonikon genetiiviekonomaisereiden
Monikon genetiiviekonomaisereittenPartitiiviekonomaiseria
Monikon partitiiviekonomaisereitaMonikon partitiiviekonomaisereja
InessiiviekonomaiserissaMonikon inessiiviekonomaisereissa
ElatiiviekonomaiseristaMonikon elatiiviekonomaisereista
IllatiiviekonomaiseriinMonikon illatiiviekonomaisereihin
AdessiiviekonomaiserillaMonikon adessiiviekonomaisereilla
AblatiiviekonomaiseriltaMonikon ablatiiviekonomaisereilta
AllatiiviekonomaiserilleMonikon allatiiviekonomaisereille
EssiiviekonomaiserinaMonikon essiiviekonomaisereina
TranslatiiviekonomaiseriksiMonikon translatiiviekonomaisereiksi
Monikon instruktiiviekonomaisereinAbessiiviekonomaiseritta
Monikon abessiiviekonomaisereittaMonikon akkusatiiviekonomaiserit

Luokat