Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoautohälyttimetGenetiiviautohälyttimen
Monikon genetiiviautohälyttimienMonikon genetiiviautohälytinten
PartitiiviautohälytintäMonikon partitiiviautohälyttimiä
InessiiviautohälyttimessäMonikon inessiiviautohälyttimissä
ElatiiviautohälyttimestäMonikon elatiiviautohälyttimistä
IllatiiviautohälyttimeenMonikon illatiiviautohälyttimiin
AdessiiviautohälyttimelläMonikon adessiiviautohälyttimillä
AblatiiviautohälyttimeltäMonikon ablatiiviautohälyttimiltä
AllatiiviautohälyttimelleMonikon allatiiviautohälyttimille
EssiiviautohälyttimenäMonikon essiiviautohälyttiminä
TranslatiiviautohälyttimeksiMonikon translatiiviautohälyttimiksi
Monikon instruktiiviautohälyttiminAbessiiviautohälyttimettä
Monikon abessiiviautohälyttimittäMonikon akkusatiiviautohälyttimet