Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoajoaineetGenetiiviajoaineen
Monikon genetiiviajoaineidenMonikon genetiiviajoaineitten
PartitiiviajoainettaMonikon partitiiviajoaineita
InessiiviajoaineessaMonikon inessiiviajoaineissa
ElatiiviajoaineestaMonikon elatiiviajoaineista
IllatiiviajoaineeseenMonikon illatiiviajoaineisiin
Monikon illatiiviajoaineihinAdessiiviajoaineella
Monikon adessiiviajoaineillaAblatiiviajoaineelta
Monikon ablatiiviajoaineiltaAllatiiviajoaineelle
Monikon allatiiviajoaineilleEssiiviajoaineena
Monikon essiiviajoaineinaTranslatiiviajoaineeksi
Monikon translatiiviajoaineiksiMonikon instruktiiviajoainein
AbessiiviajoaineettaMonikon abessiiviajoaineitta
Monikon akkusatiiviajoaineet