Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkokivinäädätGenetiivikivinäädän
Monikon genetiivikivinäätienPartitiivikivinäätää
Monikon partitiivikivinäätiäInessiivikivinäädässä
Monikon inessiivikivinäädissäElatiivikivinäädästä
Monikon elatiivikivinäädistäIllatiivikivinäätään
Monikon illatiivikivinäätiinAdessiivikivinäädällä
Monikon adessiivikivinäädilläAblatiivikivinäädältä
Monikon ablatiivikivinäädiltäAllatiivikivinäädälle
Monikon allatiivikivinäädilleEssiivikivinäätänä
Monikon essiivikivinäätinäTranslatiivikivinäädäksi
Monikon translatiivikivinäädiksiMonikon instruktiivikivinäädin
AbessiivikivinäädättäMonikon abessiivikivinäädittä
Monikon akkusatiivikivinäädät