Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.orgaaninen kemia

Taivutusmuodot

MonikkolaktaamitGenetiivilaktaamin
Monikon genetiivilaktaamienPartitiivilaktaamia
Monikon partitiivilaktaamejaInessiivilaktaamissa
Monikon inessiivilaktaameissaElatiivilaktaamista
Monikon elatiivilaktaameistaIllatiivilaktaamiin
Monikon illatiivilaktaameihinAdessiivilaktaamilla
Monikon adessiivilaktaameillaAblatiivilaktaamilta
Monikon ablatiivilaktaameiltaAllatiivilaktaamille
Monikon allatiivilaktaameilleEssiivilaktaamina
Monikon essiivilaktaameinaTranslatiivilaktaamiksi
Monikon translatiivilaktaameiksiMonikon instruktiivilaktaamein
AbessiivilaktaamittaMonikon abessiivilaktaameitta
Monikon akkusatiivilaktaamit