Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokoloboomatGenetiivikolobooman
Monikon genetiivikoloboomienPartitiivikoloboomaa
Monikon partitiivikoloboomiaInessiivikoloboomassa
Monikon inessiivikoloboomissaElatiivikoloboomasta
Monikon elatiivikoloboomistaIllatiivikoloboomaan
Monikon illatiivikoloboomiinAdessiivikoloboomalla
Monikon adessiivikoloboomillaAblatiivikoloboomalta
Monikon ablatiivikoloboomiltaAllatiivikoloboomalle
Monikon allatiivikoloboomilleEssiivikoloboomana
Monikon essiivikoloboominaTranslatiivikoloboomaksi
Monikon translatiivikoloboomiksiMonikon instruktiivikoloboomin
AbessiivikoloboomattaMonikon abessiivikoloboomitta
Monikon akkusatiivikoloboomat