Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.murteellinen

Taivutusmuodot

MonikkoisintimätGenetiiviisintimän
Monikon genetiiviisintimienPartitiiviisintimää
Monikon partitiiviisintimiäInessiiviisintimässä
Monikon inessiiviisintimissäElatiiviisintimästä
Monikon elatiiviisintimistäIllatiiviisintimään
Monikon illatiiviisintimiinAdessiiviisintimällä
Monikon adessiiviisintimilläAblatiiviisintimältä
Monikon ablatiiviisintimiltäAllatiiviisintimälle
Monikon allatiiviisintimilleEssiiviisintimänä
Monikon essiiviisintiminäTranslatiiviisintimäksi
Monikon translatiiviisintimiksiMonikon instruktiiviisintimin
AbessiiviisintimättäMonikon abessiiviisintimittä
Monikon akkusatiiviisintimät

Luokat